Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott egy ház, ami 1/4-1/4...

Adott egy ház, ami 1/4-1/4 részben a gyerekeké,1/2-ed részben a házastársé, és a házastársnak haszonélvezeti joga van. Több hektárnyi földterület is van , ott a haszonélvezet és 1/2-1/2 tulajdonlás. Az egyik örökösnek végrehajtási ügye keletkezett. ?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra vonatkozik, hogy ezt a végrehajtást hogyan fogják érvényesíteni? Ha terhelésre, ha árverésre kerül sor arról a másik két felet is értesíteni fogják ugye?
2022. júl. 26. 17:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem árverezhetik el az ingatlant, sem a földeket, mert több tulajdonosa van.Viszont a tulajdoni hányad erejéig ráterhelhetik az ingatlan 1/4 részére meg a föld 1/2 részére.
2022. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csakhogy akinek a gyermektartás nem fizetése miatt lett végrehajtása, ha vele bármi történik ugyebár az ő részét a gyermeke örökli.Ugye jól gondolom, hogy ha pl az ő részét egyszer kifizetik, mert pl eladásra kerül az ingatlan, vagy a másik fél kifizeti őt, akkor ő az ő részéből fogja majd rendezni a végrehajtói költséget is ugye??? Komolyan nem értem, hogy mi visz rá egy ingyenélő 3x férjhez menő nőt, hogy a lassan 18 éves gyereke után(aki amúgy havi kb.100.000-et keres, mint tanuló) párszázezres gyerektartás miatt végrehajtást indít, hogy a saját kölke fizesse egyszer a végrehajtói díjat????Normális az ilyen ??
2022. júl. 26. 17:47
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne árverezhetnek.

A tulajdonaval mindenki maga rendelkezik.

Nem az egész ingatlant csak az érintett részt simán.

2022. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az érintett részt, igen.De ugye az árverezés mindig nyomott áron van, a tulajdonrész, haszonélvezettel terhelt ingatlan is mindig áron alul megy el, ha van barom aki megveszi.Valószínűleg a kutyának nem kell majd a haszonélvezettel terhelt, 1/4 tulajdonrésze egy ingatlannak.
2022. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És a földnek??? Ott is elővásárlási joga van a másik félnek ill. a haszonélvezőnek, mint egy idegennek nem? A házat sem adhatják el haszonélvezettel terhelten, amíg a másik tulajdonos és a haszonélvező nem tud róla, nemde?
2022. júl. 26. 18:08
 6/23 anonim ***** válasza:
#5 De, de.Veds meg, ha van pénzed.A vételárat amit kifizettél meg majd a testvéredtől elveszi a végrehajtó.Akartam is írni, hogy így is lehet.Nem tudom mennyi az adóssága, de abból ki tudja fizetni a végrehajtót.
2022. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
vedd meg*
2022. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem fogja eladni. Meg egészségügyi problémái vannak, éppen műteni fogják, és már 1 év betegállomány meg munkanélküli után csak valami 22.000.- Ft a bevétele, ezért sem tudott fizetni ... De hát olyan megértő a volt asszonyka így a 3. ura oldalán, hogy az csoda...
2022. júl. 26. 19:15
 9/23 anonim ***** válasza:
#8 Mondjuk azt tudod, hogy a gyereknek jár a gyerektartás, nem a volt asszonynak.Nektek ahhoz semmi közötök van-e kapcsolata, mert ha jár a gyereknek gyerektartás, akkor azt fizetni kell.
2022. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
És nekem ehhez mi közöm van? Nekem 3 gyerekem van és még én tartsam el az ő kölkét is???
2022. júl. 26. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!