Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott egy ház, ami 1/4-1/4...

Adott egy ház, ami 1/4-1/4 részben a gyerekeké,1/2-ed részben a házastársé, és a házastársnak haszonélvezeti joga van. Több hektárnyi földterület is van , ott a haszonélvezet és 1/2-1/2 tulajdonlás. Az egyik örökösnek végrehajtási ügye keletkezett. ?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra vonatkozik, hogy ezt a végrehajtást hogyan fogják érvényesíteni? Ha terhelésre, ha árverésre kerül sor arról a másik két felet is értesíteni fogják ugye?
2022. júl. 26. 17:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"VAGY, és ez a legvalószínűbb: az örökhagyónak volt adóssága, "


Ilyenkor, ha elfogadja az örökös az örökséget, akkor nyilván a tartozást is megkapja, amit az örökhagyó halmozott fel még életében. Ez így igaz...

2022. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
15-nek üzenem, hogy a terhelés megtörtént és csak a haszonélvetőt illetve a gyerektartásra kötelezettet értesítették, engem mint tulajdonostársat nem. Ez szerintem jogellenes. Én hivatalosan nem tudok arról, hogy az apám után örökölt házamon tesóm által felhalmozott nem fizetett gyerektartás van.
2022. szept. 27. 09:59
 23/23 anonim ***** válasza:

"15-nek üzenem, hogy a terhelés megtörtént és csak a haszonélvetőt illetve a gyerektartásra kötelezettet értesítették, engem mint tulajdonostársat nem"


Ami Téged nem érint, arról nem kapsz értesítést. Az, hogy megterhelték valaki másnak a tulajdonrészét az ingatlanon, az a Te tulajdonrészedet nem érinti. Az, hogy árverésre kerül az ingatlan, az már érint Téged is, arról fogsz is tudni adott esetben, mert értesít róla minimum a végrehajtó akkor, amikor becsértéket közöl vele kapcsolatban.


Ne keverd az ingatlan megterhelését az elárverezésével...

2022. szept. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!