Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott egy ház, ami 1/4-1/4...

Adott egy ház, ami 1/4-1/4 részben a gyerekeké,1/2-ed részben a házastársé, és a házastársnak haszonélvezeti joga van. Több hektárnyi földterület is van , ott a haszonélvezet és 1/2-1/2 tulajdonlás. Az egyik örökösnek végrehajtási ügye keletkezett. ?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra vonatkozik, hogy ezt a végrehajtást hogyan fogják érvényesíteni? Ha terhelésre, ha árverésre kerül sor arról a másik két felet is értesíteni fogják ugye?
2022. júl. 26. 17:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
#10 Ez az.Hogy senkinek semmi köze hozzá.A tesódnak kötelessége fizetni a gyerektartást, a gyerekének.Hogy jön ehhez ide az, hogy a volt asszonynak van-e kapcsolata, meg hanyadik kapcsolata?
2022. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy pl ha valaki elválik, vagy megözvegyül csak addig jár akár az árvasági, akár az emelt családi amíg újra férjez nem megy az anya.Egy kapcsolatnak igenis van köze egy gyerek eltartásához is. Főleg ha az igazi apuka, aki amellett, hogy fizette a gyerektartást még pluszban sokszor fel is öltöztette a gyereket, mert amikor apai láthatás volt, oda mindig szakadt cipőben, kinőtt ruhában kell küldeni a gyereket és most, hogy már nem tejel apuka, meg teljesen lecsúszott életszínvonalban is, most elfelejtődnek ezek a dolgok. Amúgy meg 17 éves a gyerek és egyáltalán nem kíváncsi az apjára, amit részben meg is értek, ugyanakkor ha az apja pl a műtét után nem fog felépülni, akkor ki fog róla gondoskodni? Hisz csak ez az egyetlen gyermeke van. Jaaaaa, hogy belevették az alaptörvénybe, hogy a szülőről gondoskodni kell??? Ammmma, akkor végre nem a tesónak kell majd fizetni a villanyszámlát, telefont, meg a téli tüzelőt? Hogy is van ez?
2022. júl. 26. 22:46
 13/23 A kérdező kommentje:
Most a mi esetünktől azért kicsit távolibb ez a dolog és pont viszálya de milyen már, hogy anyuka kómában, apuka magához veszi a gyereket és beperli anyukát meg az őt ápoló nagymamát gyerektartás miatt [link]
2022. júl. 26. 22:56
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#12 Nem.Nem létezik ilyen a jogban.A külön élő szülőnek mindentől függetlenül fizetnie kell a gyerektartást, nincs semmi kifogás, értsd már meg végre.


A szülőről való gondoskodás kérdésében is kevered a szezont a fazonnal.Ilyen nem létezik, hogy a gyereknek BMW-t meg Iphone-t kell venni a szülőjének, hanem ha bepereli a szülő a gyerekét és megítélik neki, akkor rokontartásra lesz jogosult.Az tudod mennyi pénz?Mondjuk 20 000Ft.Szerinted abból mit finanszíroz a tesód?:D

A tesódnak sem kell havi 200 ezret perkálni gyerektartásként.De igazából mindegy is, mert azt sem fizeti amit kéne.De te már azon kárörvendesz, hogy majd a gyereknek kell "eltartani a szülőt".A gondoskodásra meg nem lehet a gyereket rákényszeríteni, ugyanúgy, ahogy a szülőt sem, csak a gyerektartás fizetésére.Most a tesód mivel lesz előrébb, ha a gyereke majd 10 év múlva gyűlölettel hozzávág 20 ezer ft-ot havonta?Mert ennyiben ki is merül a kötelezettsége a gondoskodás terén.

2022. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Jelenleg, mint írtam a tesóm beteg . Nincs bevétele. Az elmúlt 2 télen is én gondoskodtam róla.Fizetjük a számláit, néha bevásárolunk neki. Időközben az édesanyánk úgy lerobbant, hogy róla is én gondoskodom. A tesóm évekig nem csak a havi 30.000-et fizette, hanem amellett laptop részletre, újabbnál újabb telefonok+előfizetés és még ruhák, cipők, télikabát stb mind mind pluszba. Igazatok van. Teljesen jogosan követeli a gyerektartást! De én teljesen jogosan le fogom sz..ni, és terheljék rá a házra, aztán meg a gyerek fizesse ki belőle a végrehajtót, ha már az anyjának ennyi esze volt, hogy a saját fiát rövidíti meg végrehajtói díjakkal , plusssz rohadjak meg ha kell bírósági úton de megkövetelem, hogy ha bekövetkezik a tesóm halála a saját egyszem kölke temesse el! Én csak a testvére vagyok. Nem én örökölök, nem én temetek. (Amúgy eltemettem volna) Így nem fogom. Ha nekik ez kell? A 150.000.- Forintos gyerektartás miatt nyugodtan kiperkálhatják a milliós temetési költséget is... A jog az jog Gerinccel meg születni kell.
2022. júl. 27. 09:21
 16/23 anonim ***** válasza:

"Kérdésem arra vonatkozik, hogy ezt a végrehajtást hogyan fogják érvényesíteni? Ha terhelésre, ha árverésre kerül sor arról a másik két felet is értesíteni fogják ugye?"


"Az egyik örökösnek végrehajtási ügye keletkezett. ?" ?!?!?!


Ha jól értem, akkor a testvéred örökölt a fenti két ingatlanban 1/2-ed részt.

Végrehajtás esetén lényegtelen, hogy az ingatlanhoz miként jutott az illető, ha adós valakinek.

A tulajdon részére (tehát ingatlanonként 1/2-ed részre) végrehajtási jogot lehet bejegyezni, ez által árverésen értékesíthető, ha másképp a tartozás nem térül meg. Ez a többiek tulajdonjogát nem érinti és a haszonélvezeti jogot sem.

Az ilyen tulajdonviszonyú ingatlan nem igen fog senkit érdekelni. Magyarul: Eladhatatlan, nem piacképes.


Az ingatlanra bejegyzett jogokról minden érintettet értesít a földhivatal. Árverezés előtt becsértéket kell adni annak a tulajdonrésznek, melyet árverezni akarnak. A becsérték közlésből is kapnak az ingatlanban tulajdonnal érintettek, mivel fellebbezési joguk van ellene, hiszen elővásárlási joggal rendelkeznek.

Tehát fogják tudni...

2022. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Erre voltam kíváncsi, hogy élhetek e majd az elővásárlási jogommal...legalább. Hivatalosan én még semmiről sem tudok, csak ami szóbeszéd visszajut hozzám, illetve amit a tesóm elmesél. Nem fogok fejvesztve rohanni a végrehajtóhoz sem, viszont ha kell ügyvédet fogadok,aki majd rendezi és lelicitálja az érdekeimet. Viszont pont tegnap hallottam, hogy valakinek így licitáltak a fél házára, ott haszonélvezet már nem volt és bizony elveszítették a házat....A másik örökös is....Nem értettem, hogyan...
2022. aug. 2. 11:31
 18/23 anonim ***** válasza:
#17 Ezt már korábban is írták, hogy élhetsz vele.Azóta is hisztériázol.
2022. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Viszont pont tegnap hallottam, hogy valakinek így licitáltak a fél házára, ott haszonélvezet már nem volt és bizony elveszítették a házat....A másik örökös is....Nem értettem, hogyan..."


Neki is volt tartozása és egyesítették az ügyet árverés szempontjából. Egyébként ha nincs tartozása, akkor olyan nincs, hogy az ő része is "elveszik". Szeretem az ilyen legendákat...

2022. aug. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19 Na ja.Ilyen helyzet max akkor állhat elő, ha mindkettőnek volt adóssága VAGY, és ez a legvalószínűbb: az örökhagyónak volt adóssága, amit ráterheltek az örökölt ingatlanra.
2022. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!