Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentéssel zsarolni...

Feljelentéssel zsarolni valakit zsarolásnak minősül jogilag?

Figyelt kérdés
Büntethető bizonyítás esetén?
2022. júl. 31. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Persze!
2022. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fsms ***** válasza:
59%
Igen.
2022. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
halló, miért is?
2022. júl. 31. 21:30
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

"Ha nem fizetsz 1 milliót, feljelentelek hogy ezt meg azt csináltad"


Így pl bőven kimeríti a zsarolás fogalmát!

2022. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es: Azt akarod mondani hogy ha azt mondom a betörőnek "ha nem hagyod el a házam rád hívom a zsarukat." azzal megzsaroltam és ezért engem elítélhetnek?
2022. júl. 31. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem. Leírtam hogy milyen esetben számítana annak..
2022. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Zsarolás nincsen jogtalan haszonszerzés és vagyoni hártány okozása nélkül. Ha a betörő elhagyja a házadat, az neked nem jogtalan haszonszerzés, neki pedig nem vagyoni hártány.


Az, hogy "fizess 1 milliót és nem jelentelek fel, hogy van 2 gramm fű a fiókodban" viszont már zsarolás, mert a másiknak vagyoni hátányt okoz (nyilván), neked pedig jogtalan haszonszerzés, mert nincs jogcímed pénzt követelni tőle.

2022. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es írja jól.

Különben minden ügyvédi felszólítás zsarolásnak minősülne.

2022. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És ha a törvénysértő azt hallja tőlem hogy "Ha még egyszer meglátlak a városban akkor feljelentelek az illegális szemétlerakásodért?" azért engem elítélhetnek?

Ha nincs ingatlanja a városban akkor nekem nincs jogtalan haszonszerzésem abból ha nem jön többet ide, se nem vagyoni kára nem keletkezik ha úgy tesz ahogy meg lett neki mondva.

2022. aug. 4. 01:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvasni nem sikerül vagy mi a probléma? Konkrétan ahelyett, hogy kikerested volna a zsarolás tényállását, elvártad más keresse meg. Megtették és értelmezhetően leírták neked. Ezek után neked még mindig nem tiszta, így szerintem hagyd az egész fenyegetőzést, mert nevetséges tárgya leszel.
2022. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!