Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermektartás 18 év felett...

Gyermektartás 18 év felett lehetséges?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, nappali tagozaton tanulok. Évek óta nem volt téma nálunk a gyerektartás, mivel én apukámmal, tesóm anyummal él, viszont én szeretnék anyukámhoz költözni, mert apám állandóan manipulál, mindenre sajnálja a pénzt. Jól keres, az új feleségének megvesz mindent, de nekem pl rendszeresen be kellett számolnom róla, hogy mennyi betétet és tampont használok, mert szerinte "nem kell ennyit költeni rá". Ruhákra, gyógyszerekre szintén könyörögnöm kell pénzért, de közben mindenkinek azt mondja, hogy ő milyen nagylelkű, hogy fizet nekem mindent. Amíg 18 nem lettem egyszer sem mehettem el diákmunkára, mert elmondása szerint kellemetlen lett volna neki, hiszen "nem vagyunk csórók".

(Nem egyszer volt, hogy kaját sem kaptam normálisan, vagy ha megvolt a havim volt, hogy nem engedte, hogy többször tusoljak, mint napi 1.)


Tehát nevetségesen szűkmarkú velem szemben. Már gyakorlatilag hónapok óta anyukámmal élek, viszont ő csak a szokásos "zsebpénzem" küldi el, ami elég tisztálkodási szerekre, kajára nem (ez az összeg kisebb mint az utánam járó családi pótlék). A rezsibe, kajába nem szállt be egyszer sem.

Anya jóval kevesebbet keres nála, plusz ugye tesóm kisebb, ő nem is tud még dolgozni.


Ilyen esetben hogy lehetne megoldani, hogy küldjön gyerektartást? Ha utánam nem is, legalább a tesóm után lehetne kérvényezni, aki még középiskolás?


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, a válaszokat előre is köszönöm!



2022. aug. 3. 03:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tudom ameddig tanulsz, addig köteles fizetni 18 év felett is, de nem vagyok jogász, javítsanak ki ha rosszul írtam.
2022. aug. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Ja, és ebbe a felsőoktatás is beletartozik, tehát mondjuk ha egyetemre mégy, akár 25-30 éves korodig is fizetni kell neki.
2022. aug. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%
Igen, ahogy már előttem is írták.
2022. aug. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nehogymár egy 30 évesnek gyerektartást kelljen fizetni. A neve GYEREKtartás és nem felnőtt tartás. 25 éves korig jár a gyerektartás, ha nappali tagozaton tanul. A 30 éves menjen el szépen dolgozni.
2022. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

18 éves kor fölött nem jár gyerektartás, rokontartás járHAT, ha megvannak a feltételek.

Ez nem veszélyeztetheti a szülö és (aktuális) családja megélhetését - ha mindent kifizettek, kölcsön, rezsi, stb -, a maradékból meg kell tudniuk élni, a legjobb esetben 10 ezer Ft-nál nem szokott több lenni, éppen emiatt.

Emellett ha a gyerek érdemtelen, akkot megszünik mindengéle jog a tartásdíj igényre, ilyen ok pl. ha a gyerek nem tartja a kapcsolatot a szülövel - nálad ez egyértelmüen fennáll.

2022. aug. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy-két őrjöngő válaszból süt az irígység.
2022. aug. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!