Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben a szerencsétlen...

Ilyen esetben a szerencsétlen lakók nem tehetnek semmit?

Figyelt kérdés
Van egy kis tér, amit társas lakóházak vesznek körül meg egy templom. Na a templom oldalán van egy ilyen kis étel szekrény ahova a hajléktalanoknak lehet kaját otthagyni. Ennek következtében gyakorlatilag 0-24-es ügyeletben ott drosztálnak a kis téren a csövesek. Én csak átjáróba járok arra, de mindig arra gondolok, hogy biztos agyfaszt kapnék ha egész nap előttünk döglenének a csövesek. Szerencsétlen lakók nem tehetnek ez ellen semmit?
2022. aug. 10. 12:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
65%

#20

Nem tudom melyik országban élsz, Magyarországon 2018 júniusa óta szabálysértésnek minősül, elzárással is büntethető. (Nyilván nem az utcán tartózkodni, hanem ÉLETVITELSZERŰEN ott tartózkodni, kb ahogy a kérdésben is szerepel.)

2022. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
25%
#21 Sejtettem, hogy nem fogod érteni.A kérdés semmilyen szinten nem utal arra, hogy életvitelszerűen ott élnek a hajléjtalanok.Még csak azt sem tudod, hogy ugyanazok a hajléktalanok vannak-e ott, azt sem tudod beszoktak-e menni a szállóra, semmi nem derül ki.Nem is derülhet, mert ezt a kérdező sem tudhatja.Annyit írt, hogy mindig van ott hajléktalan.De ebből nem következik az, hogy ők életvitelszerűen ott élnek.Érted már mi a különbség?
2022. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
48%

#22

Olvasd el a kérdést, az van benne hogy 0-24-ben ott vannak.

Plusz, többedszerre írom le, hogy én egy korábbi kommentre reagáltam.

Hihetetlen hogy ennyire túl kell értetlenkedni...

2022. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
#23 Ismét írom, nem tudod azt, hogy ezek ugyanazok a hajléktalanok, vagy nem.A kérdésből nem következik, hogy ott életvitelszerűen laknak a hajléktalanok, csak az, hogy a nap minden órájában tartózkodik ott hajléktalan.
2022. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24

Ismét (utoljára) leírom: akinek válaszoltam, az ezt írta: "Mert, a csöveseknek nincs joguk az utcán lenni?" Amire a válasz az, hogy életvitelszerűen nincs. Pont.

2022. aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!