Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy álláshirdet...

Támogatnátok, hogy álláshirdetés esetén kötelező legyen megadni a pozícióhoz tartozó bérsávot?

Figyelt kérdés

Valakinek a nettó fizetése sok mindentől függ. Kezdhetjük onnan, hogy főállásról, részmunkaidős állásról, diákmunkáról van szó, azon keresztül, hogy hány éves és hány gyereke van a munkavállalónak egészen odáig, hogy mikor és hanyadjára házasodott. Ezen felül függ a tapasztalattól, a tudástól, az eltöltött évektől és a teljesítménytől is. Éppen ezért nettó bérekről komolytalan beszélni.


Ellenben a "kiemelkedő bérezés", "átlagon felüli jövedelem" és hasonló kifejezések kifejezetten bosszantóak. A legtöbb állásnál ez minimálbér/garantált bérminimum + pótlékot jelent, de jobban jövedelmező állásajánlatoknál is zsákba macska.

Nyugaton egyre nagyobb divat, hogy két összeget mégis megneveznek: a kategóriában kapható minimum és maximum bruttó alapbért. Minden más már valóban pótlékoktól, juttatásoktól és az egyéni megegyezéstől függ.


Így ha valaki jelentkezik mondjuk mérnöknek, tudja hogy legkevesebb amit alapbérként kaphat mondjuk bruttó 350.000 forint, de ebben a pozícióban elérhető a bruttó 1.000.000 is, tudás, tapasztalat, megegyezés, stb, stb alapján.


Támogatnátok, hogy itthon is legyen bevezetve a bérsáv KÖTELEZŐ feltüntetése? Ha nem, miért nem?



2022. aug. 16. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám, hogy kötelező legyen kiírni a bérsávot
Örülnék, ha feltüntetnék, de ne legyen kötelező
Nem támogatnám, hogy feltűntessék az adott pozícióhoz tartozó béreket
Egyéb, kommentben leírom
27 szavazat
1 2
 1/12 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ha jól halottam a jövőben tervezik is, hogy ez kötelező legyen.
2022. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Örülnék, ha elterjedne a kultúrája a bérsáv feltüntetésének.

De a kötelező előírásnak nem látom értelmét. Azt a gordiuszi csomót borzasztó egyszerűen átvágnák a cég. Megadnának egy a minimálbértől a csillagos égig tartó összeghatárt, és semmivel nem vagy előrébb.

Persze erre is van megoldás, ha előírják, hogy milyen széles lehet a bérsáv. De azt is megoldaná a HR. Másik pozíciót ajánl fel, ami valójában ugyan az, csak más bér tartozik hozzá.

2022. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Kicsit kontraproduktívnak érzem bizonyos pozíciók esetén. A saját példámból kiindulva: az utóbbi két helyen ahol dolgoztam nem a kiírt állásra vettek fel. Sőt volt olyan, hogy a részemre létrehoztak egy új pozíciót mert az interjún derült ki, hogy ez jó lesz mindannyiunknak. Namost ha kiírnak egy összeget, akkor valószínűleg nem jelentkezem, mert nem ütötte volna meg azt a szintet amiért érdemes váltanom. És ha már le van írva valami, akkor attól nagyon nehéz elvonatkoztatni.
2022. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Támogatom, de olyan módon, ahogy a bér megállapítása történik. Például sok helyen órabérben zajlik az elszámolás, de akad napibéres is. Igy sok esetben trükköznek a hirdetésben, hogy direkt túlórákat is beleszámítanak a havi keresetbe.

Illetve az is röhej, hogy gyakran még a munkakör sincs leírva. Pedig az se lenne hátrány, ha egyáltalán lehetne tudni mit is kellene munkaidőben csinálni. Na meg egyáltalán hol.

Vagy, hogy milyen műszakbeosztás alapján zajlik a foglalkoztatás. Láttam már olyan szuper fizetést ígérő hirdetést, ami "véletlenül" elfelejtette ezt feltüntetni. Aztán egy bátor jelentkező megosztotta a nagyérdeművel, hogy amúgy 20 nap 12 óra, és 10 nap szabadnap alapján zajlik. Valamiért nem vállalta, és a többi kommentelőnek sem igazán tetszett. Nemsokra rá le is tiltották a hozzászólásokat a poszt alatt.

2022. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom. Ne raboljuk egymás idejét és ne az állásinterjú végén derüljön ki, hogy csak filléreket hajlandók fizetni.
2022. aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megadnának egy a minimálbértől a csillagos égig tartó összeghatárt, és semmivel nem vagy előrébb."

Te jelentkeznél egy ilyen állásra? Én legalábbis élből elkerülném, szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Így pedig a munkáltató is rá lenne kényszerítve, hogy reális bérsáv legyen feltüntetve.

2022. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Én csak felhívtam a figyelmet, hogy miért nincs értelme KÖTELEZŐVÉ tenni. Hogy milyen könnyű lenne kijátszani, ha egy cég nem akarná elárulni a lehetséges bért.
2022. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bármit le lehet írni, volt már, mikor az interjún derült ki, hogy sem a munkaidő, sem a feladatok se fedik a leírtakat, a bér is jóval elmaradt a hirdetésben szereplőnél, sőt a foglalkoztatás módját se úgy gondolták, ahogy le volt írva.
2022. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 jaja, én is jártam így. Aztán mekkora sértődés volt, hogy egy nap után ott hagytam őket.
2022. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de komolyan körül kellene járni és átgondoltan meghozni a törvényt, hogy ne lehessen kijátszni.

Volt ugyanis már olyan helyzet, hogy ki volt írva ugyan a bér, ami tetszett is volna de:

- kiderült, hogy az akkor igaz, ha lényegében három ember helyett dolgozol az összes hétvégén és szabadidődben agyontúlórázva magad

- csak minimálbérre jelentenek be a többit zsebbe kapod, de ha beteg vagy vagy szabira mész, akkor megszívod

- csak olyan speciális feltételek teljesülése esetén, amit tulajdonképpen képtelenség teljesíteni

- stb.

2022. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!