Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene kötelezővé tenni...

EagleHUN kérdése:

Nem kellene kötelezővé tenni az álláshirdetésekben azt hogy írják bele a fizetési ajánlatot?

Figyelt kérdés

- Szerintem egyrészt beindítana egyfajta piaci versenyt, a fizetésekkel kapcsolatban, hiszen mindenki a legjobb ajánlatokra jelentkezne csak a rossz ajánlatot fölrakó hirdető meg egy jelentkezést sem kapna, kénytelen lenne emelni az ajánlatán.

- Másrészt véget érne a munkakeresők tömeges szívatása, ami bizony a munkakeresőkre nézve is plusz költségekkel jár. (pl utazás)

Mert most ha valaki jelentkezik egy álláshirdetésre, és esetleg behívják tesztet ír stb. Aztán a majd értesítjük szöveg, és ha tényleg visszahívják akkor még egyszer utazik esetleg, meg fárad és végül elé raknak egy olyan szerződést amiben a fizetési pontot kiröhögi.

ezt jobb lenne előre tisztázni, ergo be sem menne senki megadni az adatait sem ha nem tetszik neki az ajánlott fizetés.

-Harmadrészt vissza ellenőrízhető-vé válna bizonyos mértékig a szürkegazdaságos adócsalás. Elég gyanús lenne ugyanis az hogyha mondjuk az állam azt látná hogy egy cég hirdet mondjuk 100 helyet 150 nettó fizikkel, aztán amikor kimennek akkor kiderül hogy mindenki minimálbérre van bejelentve (a többit zsebbe kapják). Hát azt nehéz lenne kimagyarázniuk.

Szerintetek? Vélemények?



2012. szept. 4. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem, mert rendkívül sok helyen teljesítmény után fizetnek. Mellesleg eltér a fizetés beosztástól is.
2012. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Hali


Látom nem vagy valami tapasztalt állások terén.

Nálunk a takarítói állásra ami 4 órás 90ember jelentkezett 1 hét alatt.

Most a takarítónk egy 2 diplomás volt ovónő...

Fölösleges pénzt kiírni , mindenhol lesz jelentkező.

2012. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
A fizetési elképzelésedet te is megírhatod bárkinek. Ha túl sokat kérsz, úgysem hívnak be, ezzel a második pontod kipipálva. Az elsőt pedig így is a piac rendezné, hiszen lehet, hogy mindenki a jobb ajánlatokra jelentkezik, de csak a töredékét veszik fel, a többi meg (mivel kénytelen valahol elhelyezkedni, és valamiből megélni) mehet tovább, amíg nem talál állást -esetleg jóval kevesebbért is. A harmadik pontodhoz pedig az a véleményem, hogy ha ellenőrzik (ellenőriznék) így is rájönnének a turpisságra.
2012. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
80%

Angliaban, bevett szokas mar reg, hogy kiirjak kotelezoen.

Persze ott meg a szel is maskepp fuj! Tehat minden mas.

Ez meg egyelore Kelet Europa.

Ugy igaz ahogy irtad es jogos is amit mondasz.

Valoban az lenne fer, ha beleirnak a heti oraszamot, elvarasokat, brutto fizetest, ami a tenyleges es nem elsumakolt fizetes lenne.

Magyarorszagon is remelem ez lesz elobb vagy utobb.

Na es persze jutanyos keresetekkel, mint nyugaton. :)

2012. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
"Fölösleges pénzt kiírni , mindenhol lesz jelentkező" most igen, de lesz még itt kevesebb munkanélküli és több állás. (remélem)
2012. szept. 4. 22:44
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy tudom hogy ez nyugaton így van. Kényszerítse már rá Viktorra ezt is az UNIO. :)
2012. szept. 4. 22:46
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Nyugaton sem írják ki mindenhol a fizetést. Angliában pont igen. Minden ország más és más szokásokkal rendelkezik e téren.
2012. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a munkábaállás konkrét időpontját írják bele. Egy szép nagy cégnél voltam "próbajátékon" (AKA csoportos kiválasztás), értesítettek hogy felvételt nyertem és várjak türelemmel.. Aztán telefonáltam, még mindig "várjak türelemmel" volt a válasz... Megint kéne telefonálnom, mert ez nem állapot - ha nem a szüleimmel élnék már éhen is halhattam volna.
2012. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
én is állás kereső vagyok de szakmámba 4 állás volt meghirdetve a legnagyobb álláskereső portálokon az egész országban az elmúlt 3 hónapban ... szal rengeteg álláskereső van és legtöbbjüknek már csak az számít, h. legyen munka ... nem a pénz ... vidéken egészen biztosan, h. így van ..
2012. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Dehogynem.
2012. szept. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!