Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Részleges gondnokság alá...

Részleges gondnokság alá helyezett nagykorú gyereket kötelezhetnek-e intézeti gyógykezelésre? A szülőknek van e valamilyen kötelezettsége ezek után a nagykorúval szemben(pl.állandó felügyelet biztosítása,mint a kiskorú gyereknél)?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom,aki pszichés beteg,személyiségzavaros,emellett alkoholista lett.Többször volt kórházban,de az előírt gyógyszereit nem veszi be,helyette alkoholizál.Most már szinte minden nap eszméletlenre issza magát.Elvonókúrára kéne befeküdnie,de oda se akar menni,ehelyett családunk életét teszi tönkre a mindennapos részegségével.(Van egy kisebb lányunk is,aki élni szeretne nyugalomban és egészséges)Úgy látom,ha nem kezelteti magát az élete veszélybe kerül.Arra gondoltam,ha részleges gondonkság alá helyeztetném,el tudom-e érni,hogy kényszergyógykezelést kapjon?Mennyi ennek az intézési ideje?

2022. aug. 21. 01:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem elsősorban egy pszichológusra van szüksége, aki segít neki feltárni a probléma okát. Rengeteg traumát sejtek a viselkedése mögött, ezekre kellene elsősorban fényt deríteni, hogy mik történtek vele, amik miatt így összeomlott. Kár, hogy nektek, a szüleinek látszólag fogalmatok sincs arról, hogy milyen lelki sérülések tették őt ilyenné (vagy van?). Ha van, akkor ne sajnáljátok az időt/energiát arra, hogy megosszátok velünk.
2022. aug. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Tudod egy gyerek mindig olyan lesz, amilyen környezetben felnő. Amit csinál az gyakorlatilag egy reakció arra, ahogy bántatok vele. Nem véletlenül lett olyan amilyen. Normális, átlagos szülőnek meg se fordul a fejében, hogy gondnokság alá helyeztesse a felnőtt gyerekét és begyógyszereztesse. Bajok vannak nálatok, de nem is kicsi. Remélem orvos ebben nem lesz partner. Nehogy azt hidd, hogy ilyesmit olyan könnyű elérni, arra hivatkozva, hogy iszik. Szerintem neked kéne kezeltetned magad, meg a kontroll mániád.
2022. aug. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez lenne az utolsó lépésünk,de mivel nem akar intezmenybe menni elvonókúrára,ezért kényszerednék rá erre a lépésre.Pszichológus addig nem vállaja,míg szenvedélybeteg,mert hatástalan lenne a terápia.Sok mindent végigjártam már,sok helyen érdeklődtem.Pszichoterápa sajnos csak tiszta fejjel lehet,ezt mondták mindenhol.Ő viszont nem akar sehova bemenni 3 hónapos elvonókúrára.Küzdünk érte,de ő mintha feladta volna.Sajnos mindenhol azt a választ kapom,hogy ha ő nem akar menni,nem kötelezhető rá,mivel nagykorú.Könnyű ítélkezni tudatlanul.
2022. aug. 21. 06:10
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Igen, a kérdezőt kell gondnokság alá helyezni, minél előbb.
2022. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Előző te mit tennél egy olyan nagykorú,de gondolkodásában 10 éves emberrel,aki nem akarja magát gyógykezeltetni?Haljon meg a szemem előtt? Te biztos nem anyuka vagy..
2022. aug. 21. 08:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehetőleg ne trollok válaszoljanak,hanem értelmes,tanácsadó válaszokat várok.Akikbek nincs gyerekük,az nem tudja átérezni milyen bajban vagyunk.De ha valaki ajánl nekem egy pszichologust (üzenetben),aki egy alkoholista,reménytelenségben szenvedő,depressziós lányt elvállal,azt megköszönöm,mert a lányom nem akar intézménybe befeküdni.Terápiára eljárna,ha vállalná valaki,de eddig nem találtam senkit,mindenki visszautasított és a bentfekvős addiktológiát javasolta.Oda viszont a lányom nem akar menni.Az aki engem hibáztat,először gondolja át ő mit tenne a helyemben,mert én 4 hónapja keresem a szakembert,de eddig reménytelenül.
2022. aug. 21. 09:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Pszichiátriai betegségek nem csak traumától alakulhatnak ki, hanem lehetnek genetikai okai is (pl. skizofrénia, bipoláris személyiségzavar)


Kérdező: Tudom, hogy nem egyszerű, de kéne találni egy tényleg kompetens pszichiátert, mert addig semmilyen irányba nem tudtok elindulni. Elég elkeserítő a helyzetetek, de azért próbálkozzatok több helyen, több intézménynél.

2022. aug. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is "alkoholista,reménytelenségben szenvedő,depressziós lány" voltam, amikor pszichológushoz fordultam, számomra ez hihetetlen, hogy ezek miatt nem vállalja egy pszichológus sem a terápiát. Mennyi pszichológussal próbálkoztál? Mert szerintem egynek sem lenne szabad ezek miatt nemet mondania, sőt! Hiszen ez a munkájuk, hogy az ilyen embereken segítsenek.
2022. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Én egyébként tök szívesen dumálnék vele, szerintem egyetlen sörözés elég lenne, hogy megtudjam, mi a problémája. :)
2022. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Háziorvossal beszéljétek ezt meg
2022. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!