Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Részleges gondnokság alá...

Részleges gondnokság alá helyezett nagykorú gyereket kötelezhetnek-e intézeti gyógykezelésre? A szülőknek van e valamilyen kötelezettsége ezek után a nagykorúval szemben(pl.állandó felügyelet biztosítása,mint a kiskorú gyereknél)?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom,aki pszichés beteg,személyiségzavaros,emellett alkoholista lett.Többször volt kórházban,de az előírt gyógyszereit nem veszi be,helyette alkoholizál.Most már szinte minden nap eszméletlenre issza magát.Elvonókúrára kéne befeküdnie,de oda se akar menni,ehelyett családunk életét teszi tönkre a mindennapos részegségével.(Van egy kisebb lányunk is,aki élni szeretne nyugalomban és egészséges)Úgy látom,ha nem kezelteti magát az élete veszélybe kerül.Arra gondoltam,ha részleges gondonkság alá helyeztetném,el tudom-e érni,hogy kényszergyógykezelést kapjon?Mennyi ennek az intézési ideje?

2022. aug. 21. 01:59
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
8-as válaszolónak:írtam pszichoterápiás állami intézményeknek Budapesten.Mindegyik elutasított,hogy nem kezelhető alkoholosan.Hívtam és írtam is emailen magán pszichológusoknak.Vagy elutasítottak vagy nem írtak vissza még válaszlevelet sem.Kb 10 helyről kaptam eddig elutasítást.
2022. aug. 21. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!