Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ilyen esetben?

Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem Pesten dolgozni egy cégnél, egyelőre még egyszerűsített foglalkoztatottban alkalmaznak. Nem került még szóba a rendes bejelentés, a határozatlan idejű munkaszerződés - az ügyfélkapumon azt látom mégis, hogy augusztus 22-vel bejelentettek. Szóban sem beszéltünk meg semmit, interjún ebben egyeztünk meg, hogy EFO, és beszélünk majd, hogy egyeznek-e a nézeteink…

Viszont én nem akarom ezt a munkát. Sajnos vidéki lévén sok az utazás, egész napom elmegy, nem kezelik rugalmasan ha önhibámon kívül kések (erős forgalom, baleset, időjárási viszonyok).


Milyen lehetőségeim vannak így, hogy ráirányuló magatartással szerződést sem beszéltünk, papírformán végképp nem láttam, az ügyfélkapus lekérdezésnél azt látom hogy a biztosítási jogviszony kezdte 08.22?


Köszönöm a válaszaitokat előre is! Szép napot!



2022. aug. 24. 05:42
 1/5 Fsms ***** válasza:
100%

Efo-t kötelező bejelenteni, a munkaadó helyesen járt el.

Ez a jogszabály nem tudsz ellene mit tenni.

2022. aug. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A korábbi napok nem látszanak a taj-nyilvántartás lekérdezésben. Már több, mint 1 hete egyszerűsítettben vagyok, ahhoz kaptam efo-s munkaszerződést. Engem most az a része érdekel, hogy nem született még megegyezés, hogy akarok-e maradni, pontosan milyen feltételekkel, és azt látom hogy augusztus 22-vel indult a biztosítási jogviszonyom.
2022. aug. 24. 07:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Most akkor téged az zavar, hogy bejelentettek, mert titokban akartál ott dolgozni?

Vagy arra gondolsz, hogy a beleegyezésed nélkül véglegesítettek? Ilyet nem tudtak tenni, mert ha te nem írtad alá a munkaszerződést, akkor az úgyse lenne érvényes. Minden változást alá kell írnia a munkavállalónak.

2022. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az utóbbira gondolok. Semmiképpen nem akartam titokban ott dolgozni, arra vártam, mikor hívnak, hogy akkor szeretnék-e tényleg ott dolgozni.


Interjún közölték velem, hogy egyelőre EFO-ban foglalkoztatnak, majd megbeszéljük a részleteket, hogy pontosan mi lesz a feladat, mikortól, milyen feltételekkel. Ez a beszélgetés elmaradt, nem került szóba semmi, hogy mikor írjuk alá a szerződést. Most ránéztem az ügyfélkapumra, ahol a biztosítási jogviszony kezdete hétfő - miközben sem szóban, sem ráutaló magatartással, se papíron nem kaptam munkaszerződést.

Mivel vidéki vagyok, nehéz lenne a napi feljárás, 3-4 órám utazással telik, ezért is volt az, hogy egyelőre efo-ba leszek. Előre megbeszéltük mely napokon kell bemennem, aminek én eleget is tettem.

2022. aug. 24. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor minden rendben.

Bejelentették, hogy EFO-ban dolgozol, aztán ha úgy látod, majd szólsz, hogy nem mész többet.

A véglegesítés nem lett volna érvényes egyébként se az aláírásod nélkül. A munkaszerződés nem egyoldalú dolog.

2022. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!