Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben CSOK jogcímen nem...

Amennyiben CSOK jogcímen nem történt kifizetés,az ügyfél szempontjából mindegy, hogy bemegy felmondani a CSOKOT, vagy megvárja, míg lejár az építkezés határideje, és úgyis hivatalból megszüntetik az eljárást?

Figyelt kérdés
Az érintett 2 gyerekre igényelt Csokot. Iker szülés miatt az egy gyerek mellé született 2, így a gyerek szám bőven megvan. Egyszer kértek az építkezés alatt rész utalást, hiánypótlás lett, amit nem pótoltak. Egy fillér állami támogatást nem kaptak, jövő év április 30 az építkezés határideje. Így, hogy vissza fizetni való nincs, van bármi jelentősége, hogy megjelennek a bankban, vagy mindegy. Valaki még olyant is mondott, hogy már fel is bontotta a bank a szerződést, noha a gyerek szám teljesülésről tud. Ezt mondjuk én nem igazán hiszem el.

2022. aug. 26. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem be kellene menni a bankba.

Nehogy majd a végén rábas zatok.

2022. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyen kérdés választ nem talált senki. 🤔 Nincs mit vissza fizetni. Se hitel, se áfa, se illeték. Mi baj lehet? Az egyik nagymama aggódik, igazából a fiatalokat már ilyen kamatok mellett nem érdekli az egész.
2022. aug. 26. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Csok hitel? Vagy csok?
2022. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kizárólag csok, 2 gyerekre lett felvéve, folyósítás nem történt, gyakorlatilag úgy pereg le az építkezés ideje, hogy semmi nem történt. Ezért írtam, hogy nincs mit vissza fizetni. (a gyerek szám viszont "túlteljesült" azzal, hogy 2 gyerek helyett 3 van.)
2022. aug. 27. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:
De miért nem kérik újra az ingyen pénzt?
2022. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!