Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem kell újrabecsültetnem a...

Nekem kell újrabecsültetnem a közös tulajdont ha azt akarom,hogy a jelenlegi értéknek megfelelően vásároljon ki a másik tulajdonos?

Figyelt kérdés

11 éves koromban halt meg anyukám. Végrendelet híján a ház fele a 4 gyermeke között osztozódott el. 2en lemondtak a részükről, maradtunk ketten. Most 25 éves vagyok. 11 éves koromban a ház még éppen félkész állapotban volt, tehát az akkori becsült érték nem helytálló.

Mire betöltöttem a 18at és rám szállt véglegesen a tulajdon rész, már kész volt a ház.



2022. szept. 5. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Az anyukád halálakor meglevő készültségi fok az irányadó az öröklés szempontjából.
2022. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. szept. 5. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben az akkor értéket megnézik, illetve azt, hogy ma az ugyanolyan állapotú épület mennyit érne. Az aktuális piaci érték és az erdetihez viszonyított érték különbsége az, ami értéknövekedésnek számít.

Nem egyértelmü, ki fejezte be a házat, mert az értéknövekedés összege neki jár, az alapérték az, ami megoszlik az örökösök között.


Példával - a számok nem reálisak, csak az egyszerüség kedvéért írom öket.

Ha a ház ezelött 14 évvel ezelött ért 5 milliót félkészen, ami a két örökös öszlik meg egyenlö mértékben, ma ugyanez a ház ugyanolyan félkészen lenne 20 millió. A befejezett ház meg összesen ér 30 milliót, akkor az aktuális értéknövekedés 10 millió lenne, ami annak jár, aki befejezte (feltehetöen a másik tulajdonos, mert neked nem valószínü, hogy volt jövedelmed, szóval most így írom a továbbiakat)

Ebben az esetben az értéknövekedés (a 10 millió) a testvéredé tisztán, a maradék 20 milliónak meg a fele a tiéd, a másik fele az övé.

Ez az arány bármeddig megmarad, mert a másik fél a saját pénzét fektette be az épület befejezésébe.

2022. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki fizette a munkálatokat?
2022. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Apámé az egyik fele, anyum volt a másik, tehát nekem speciel a felének a fele az enyém.

A munkálatokat a nagyapám fizette. Apámnak sosem volt hivatalosan jövedelme,vagy bejelentett állása. Néha kis maszek meg papámat húzta le mindig.

Ilyenkor más a helyzet?

2022. szept. 7. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:
És mi van most a nagyapáddal? Ö is meghalt idöközben vagy még él? A házon van haszonélvezeti joga?
2022. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meghalt idén ő is sajnos
2022. szept. 9. 09:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem volt használati joga
2022. szept. 9. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Keress fel egy számodra szimpatikus ügyvédet akinek szerepel a bemutatkozásában a "hagyatéki ügyek".


Szánj erre pénzt mert nagy a tét, elég bonyolult az alap helyzet és ha a másik fél okos (-sabb mint te), akkor ügyvéddel vértezi fel magát és rosszul járhatsz.

2022. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!