Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha a feleség a...

Mi történik ha a feleség a férj halála után szerez tudomást a terhességéről? Milyen vezetéknevet fog a baba kapni? Ugyanúgy az apáét?

Figyelt kérdés
Ne röhögjetek ki, de tényleg nem tudom. A kérdés fiktív, egy könyvvel van kapcsolatban.
2022. szept. 10. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem röhögök, sírok! Hát hogy a fenébe ne kapná az apáét?! Inkább ne írjál könyvet. Nem lesz jó.
2022. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
99%

Persze, hogy az apjáét, mivel házasságban éltek a gyerek megfoganásakor.

(Akkor is a volt férj nevét, ha a valódi apa a postás..)

2022. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha férj és feleség voltak, és az apától van a gyerek, persze hogy annak a nevét kapja.
2022. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%
Kaphatja az anyáét is, ha ő azt akarja. (Alapból nem mindenki az apja nevét kapja.) Mondjuk én ezt úgy tudom elképzelni egy könyvben, hogy a nő gyászolja a férjét, ezért mindenképp az ő nevét adja neki. De alapból lehet az anyáét, apáét vagy mindkettejükét is.
2022. szept. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

A jelenlegi magyar törvények értelmében ha a fogantatás még a házasság alatt történt, akkor jogilag a férj az apa, és a gyerek azt a vezetéknevet kapja, amiben a házasságkötéskor megegyeztek és bekerült az anyakönyvbe. (Ez lehet az apáé, az anyáé, vagy kötőjeles.)

Feltételezem, a könyv itt játszódik és a jelen korban, mert erről nem írtál.

2022. szept. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!