Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért javasolja mindenki hogy...

Miért javasolja mindenki hogy ha a munkáltató nem fizeti a bért, azonnali hatállyal fel kell mondani? És ha akkor se fizet?

Figyelt kérdés

Ismerős van ilyen helyzetben nem fizették ki a bért ő erre azonnalival felmondott, azóta be se jár. Ennek több mint 1 hónapja a cég semmit se reagált nem is válaszolt. Nem fizetett, kilépőket nem adta ki.


Akkor most mit ért a nagy bölcsesség?


2022. szept. 12. 08:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Először meg kell beszélni, hogy mi az oka annak, hogy csúszik a kifizetés, megoldást kell találni, közösen a munkaadóval"


Ez egy normális, kulturált országban működhet - de Magyarországon nem.


Eleve ott kezdődik az ilyen dolgok kulturált és korrekt intézése, hogy a munkaadónak már előre tájékoztatnia kellett volna a munkavállalót, hogy gond lehet a fizetéssel, hiszen egy cég nyilvánvalóan tudja előre, minimum hetekkel korábban, ha gond van a cash flow-val.

Sőt, mondok jobbat, normális cég eleve képez tartalékot ilyen esetekre, hogy egy átmeneti bukkanó a befolyó pénzekben ne okozzon fizetésképtelenséget, legalább 1 hónapra előre.


Tehát a korrektség innen kezdődik, hogy már egy hónappal előre közli a dolgozókkal, hogy gyerekek, baj van, elképzelhető, hogy nem tudom a teljes fizut kicsengetni majd erre a hónapra, mert nem jönnek befelé a pénzek, kaptok 1 hét fizetés nélküli szabadságot, hogy ne kelljen ingyen melóznotok, légyszi ennyi időt adjatok nekem, és ha 1 hét múlva se jobb a helyzet, akkor megbeszéljük a felmondást, írok nektek f-sza ajánlólevelet, stbstb.


Ha fizetéskor tudod csak meg, hogy nem fognak kifizetni, az már régen rossz, és az ilyen cég nyugodtan mehet a qva anyjába, megérdemli, hogy azonnalival otthagyja mindenki és fel is jelentsék.

2022. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Így már én is jártam. :) Felmondasomat töltöttem, amikor nem utalták a pénzt időre. Perszey pont nálam volt hiba (aha), amikor ügyvéddel jöttem, akkor utalták el :) szánalmas.
2022. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kell felmondani, nyilván, mert akkor majd fizetni fog. Hanem hogy ne dolgozz tovább ingyen.
2022. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nyilván először megkérdezi az ember, hogy mi újság, miért nem jött a fizu??


Választól függően várhat az ember néhány napot, velem is volt már, hogy a bérszámfejtő rontott el valamit.

Ha napokon belül viszont nem jön az utalás, akkor igen, egyértelműen jön a felmondás.


UI.: ha a cég fizetésképtelenségre hivatkozva nem küld pénzt, akkor eleve jó dolog már más cég után nézni, hisz ez akár a végét is jelentheti egy vállalatnak.

2022. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Persze ehhez szükség van kulturált emberekre és munkahelyre"


Kulturált munkahelyen az ember nem vár felelslegesen a bérre, mert a munkáltató előre közli, hogy fizetési nehézsége van.

2022. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!