Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye ilyenkor az üzletet...

Ugye ilyenkor az üzletet terheli a felelősség? Mit lehet jogilag tenni?

Figyelt kérdés

Egy autós boltban vesz az ember egy mágnestalpas villogót, tehát nyilván abból a célból, mert (engedéllyel) ezt használni akarja, és használja is. Na de olyan szinten gagyi a mágnes, hogy nem 120-130--nál, hanem már 60-nál nem bírja, és lerepül a villogó a kocsi tetejéről, és bevágja a mögötte jövő szélvédőjét, és jó esetben személyi sérülés nem keletkezik.


Na most a xar mágnesről ugye nem a vásárló tehet? Ha meg van még a blokk, akkor egyértelműen lehet az üzletet perelni? Ha meg személyi sérülsé van, akro ráadásul büntetőjogilag is az üzletet terheli a felelősség? Vagy hogy van ez?


A kérdés nem költői, én vettem egy olyan villogót, aminek enyhén szólva nagyon gyengének találom a mágnesét, és baromira nem bízok meg benne, pedig használnom kell.


Na most én nem vagyok szakértő, az üzlet hajtogatja, hogy ez jó, én pedig hajtogatom, hogy egy kalap xar, na de ha valóban lerepül, akkor kit terhel a felelősség ?


2010. szept. 26. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
egyértelműen téged terhel a felelősség, ha ebből valami balesetet okozol! Mert ha észleled, hogy nem megfelelő, akkor nem is indulhatsz el vele, mint ahogy pld egy gyári hibás fékrendszerrel se mehetsz ki az útra, hiába nem te rontottad el! Különben is, szinte lehetetlen bizonyitani hogy mennyire volt erős a mágnes, mert az üzlet állithatja, hogy esetleg te mágnesezted le! Legjobb ha csinálsz valamilyen kiegészitő felerősitést pld a csomagtartón
2010. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát azért ez meredek ...

Csak mert hallom azóta, hog yminőségi, csak nagyon durva árú amerikai villogónál adnak egy certicatet arról, hogy 220 km/h sebességig tartósan fogja a mágnes és tuti nem esik le.


Na most ha eleve gagyi, akkro hogyan árulhatja az üzlet mágneses rögzítésűként?

Hát amit te mondasz, ne hari, de azért veszek mnágnestalpast, mert nem akarom fixre felszerelni ..


Ha valami baj van, egyszerűen bemegyek, veszek egy original, kibontatlan csomagolású másik darabot, ugfyan ebből a típusból, és azt megvizsgálva se állíthatom, hogy azért megálljon a menet, én mágnestalpast vettem, bíztam is benne, és mégis ...


Érted, akkor azt kérdezem, mégis minek a mágnes? Ha rögzíteni kell, akkor mégse mágnestalpas. Akkor miért ilyen címen adják el? Ebben ők semennyire se hibásak?


Nekem ez magas. Ez az utólagos lemágnesezés pedig két oldalról se stimmel, hiszen egyszerűen nekem az miért lenne érdekem? Azaz nem életszerű, másrészt pedig lehet bizonyítani, hogy veszek egy másik darabot ugyan abból és kész.


Nem ?? Azért ez nem olyan, mint egy eleve hibás fékrendszer sztem. áááá tiszta dili, ilyen alapon semmit se vegyek, mert az ízzó is lehet hibás és felrobbanhat, az autógumi is lehet gyárilag hibás, és szétszakad 80-nál, stb, nem értem én ezt.

2010. szept. 26. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd. Ha szervizből hozod a kocsit és tapasztalod, hogy a kormány (vagy akármi) nem jó, ám a szerviz állítja, hogy jó az, de te mégse tudod bevenni a kanyart és elsodorsz a megállóba X embert, akkor szerinted a szerviz a hibás, vagy te? Tudomásod volt a gépjármű műszaki hibájáról, ennek ellenére (csak mert a szerviz azt mondta), elindultál az autóval.

Másik: ha valaki jótékonykodik és egy jobbkéz szabálynál kienged maga elé, erről a kereszteződésbe érő egyéb, elsőbbséggel rendelkező jármű nem tud és nem is óhajt részt venni, és ebből így baleset lesz. Hibáztathatod a harmadik "kollegát", hogy de ő legyintett, hogy mehetsz?

Ebből annyit akarok kihozni, hogy a felelősséget te viseled, a te döntésed, hogy beülsz az autóba.

Ha nyilvánvalóan rossznak gondolod a mágneses kütyüt, visszaviszed, ha 3 napban belül vagy még a pénzt is visszakapod. Ha nem, akkor garancia, javítás. Ha erre az üzlet nem hajlandó, akkor természetesen egyéb jogi lépést tehetsz. A Fogyasztóvédelem egyébként egy nagyon hatékony szó, már csak emlegetés szintjén is.

2010. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát oké, amit írtál, az tök logikus, csak mint írtam, én nem lehetek szakértő egy adott mágnes erejének az eldöntésében ... innentől kezdve csak a nagy villogógyártó cégek neve a garancia, semmi más


na de oké

hát ne hari, ne a fogyvéd-ről nekem meg van a saját véleményem, tettem én már panaszt 2x, aztán kb 5-ször ide meg oda küldtek, míg kitalálták, hogy ők nem is illetékesek tulképpen, aztán meg azt válaszolták, hogy kimentek ellenőrizni X boltba és nem találtak hibát, és kiderült, hogy a nagy frászt mentek ... szóval izgi egy dolog ez, le se akarom írni mi lehet a háttérben nyilván

2010. szept. 26. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem én a problémád, igazad is van,de ha elindulsz a kocsival, akkor már te vagy felelős a műszaki állapotáért, és ebbe a rögzitések is beletartoznak!! Egyetlen dolog a fogyasztóvédelem, oda fordulhatsz, de addig nem használhatod a kütyüt, csak saját felelősségedre
2010. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

jó hát köszi szépen, értem én, vagyis dehogy értem, inkább úgy fogalmazok, h elfogadom amit írsz, csak hát ez egy lavina ... ezer példát lehetne felhozni, amikor sztem baromira nem az autós a hibás, és ebből kiindulva mégis övé a felelősség


mondok egy jó példát, ez megtörtént:

pár éve ugyan ez volt a helyzet majdnem, csak éppen URH-antennával, mágnestalpas volt, és az történt, hogy hát nem csúcsminőség volt az egész, és egy bizonyos sebességet elérve egyszerűen lerepült az autópályán a kocsiról, és bevitte a mögötte jövő autóbusz szélvédőjét. Azért egy olyan -ráadásul lapos, éles- méágnesnek baromi nagy ereje lehet, ha eltalálja az üveget, és lényeg, hogy nem lett személyi sérülés, de vizsgálatot indítottak, rendőrségi ügy lett belőle, de fogalmam nincs mi lett a vége sajnos.


És pedig egy ismert, szinte legelterjedtebb URH-antenna gyártóról volt szó .... azért gondolom kicsit idegesek lettek, mert azt tudom, hogy náluk is vizsgálódtak.


Nekem továbbra is az az érthetetlen ebben, hogy az ember tök jószándékúan megveszi, használja, hát mindenhez meg nem érthet szakértői szinten senki, így aztán sokszor ha a gyártó leírja, hogy 120 km-h sebességig az jó, akkor a használó teljesen nyugodt, és használja is.

Furcsa egy dolog ez. Azért köszi.

2010. szept. 26. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!