Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent az egyetemes...

Mit jelent az egyetemes felelősség? Melyikünk fizet?

Figyelt kérdés
Az ex felvett 400 ezer forint kölcsönt és én is aláirtam a szerződét. (Tudom, hülye voltam) Most az ügyvéd be akarja hajtani a pénzt RAJTAM! Nekem az össz jövedelmem a gyes, az ex nevén pedig van egy autó, bár még nincs kifizetve. Fejenként 200 ezret kell fizetnünk, vagy ha az egyik kifizeti a 400at a másik már felléleghet? Köszi szépen a válaszokat előre is!
2009. nov. 14. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemleges felelősség azt jelenti,hogy mindketten egyformán vagytok felelősek a visszafizetésért.De ha az exed egyedül visszafizeti a tartozást,akkor fellélegezhetsz természetesen,mert ott az számít hogy valaki fizessen.
2009. nov. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van! Szóval az egyetemes felelőség az hogy ha az egyikőtök kifizeti a felét, a bank mindkettőtöket felőségre fog vonni! Nekik mindegy hogy ki fizeti és ki fizette be a felét!
2009. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy bármelyik adóstól követelhetik a pénzt.
2009. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bármelyik adóstól? Ezek szerint, ha akitől kölcsön kért az ex, az ügyvéd, ráadásul a rokona, akkor tutira én fogom megszivni? Neki van tulajdona és jövedelme, nekem meg lóf.sz, akkor is hozzám küldi a behajtókat, mert ő dönti el ktől kéri???

Banyek

Azért köszi

2009. nov. 14. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, BÁRMELYIKŐTÖKTŐL követelhetik a pénzt.
2009. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy butácska vagyok! Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm. A kérdésem: akitől kölcsönkértünk, mondhatja hogy a teljes összeget tőlem akarja visszakapni???

Tehát meghatárohatja, hogy kitől milyen arányban akarja a törlesztést?

Még egyszer nagyon szépen köszönöm és elnézést, hogy ilyen értetlen vagyok :(

2010. jan. 18. 18:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egyetemleges felelősség azt jelenti, hogy a tartozás mértékéig korlátlanul követelhető mindkét féltől a tartozás.


A lényeg: ha a hiteleződ bíróságra viszi az ügyet, akkor a bíróság egy fizetési meghagyáson fog téged és az exed is kötelezni a fizetésre. A végrehajtás során pedig mindkettőtöktől négyszázezer forintot fognak "bevasalni", egészen addig, amíg ÖSSZESSÉGÉBEN nem térül a teljes adósságotok. Az nem számít, hogy te háromszázezret, az exed meg százat vagy pont fordítva fizet be.

A végrehajtó mindig a könnyebb prédát fogja "megfogni". Akinek jövedelme, ingatlana, gépjárműje van, azt kapásból viszi.

2010. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki fog derülni, hogy a párod "jobb adós", mert neki van jövedelme, vagyona is, amit végre lehet hajtani, neked meg nincs. Ezért a Ti esetekben nagy valószínűséggel elsősorban a párodra fognak nyomulni. Ha nála össze tudják szedni az adósságot, akkor Te fellélegezhetsz. Viszont te Te felelősséggel tartozol a párod felé a szerződésben meghatározott mértékben. Ha ott ez nincs meghatározva, akkor felel arányban. Tehát a párod fordulhat feléd, hogy mivel ő fizette vissza a teljes adósságot, ezért Te térítsd meg neki a felét. Ez arra az esetre vonatkozik, ha nem vagytok házasok. Házasságban kicsit más a helyzet.
2010. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nem vagyunk és nem is voltunk házasok. A szerződésben nem határoztunk meg arányokat. Csak annyi volt, hogy xy meg én 400 ezer forintot dec 31ig visszafizetünk, ezért egyetemleges felelősséget vállalunk.
2010. jan. 19. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!