Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Terhel-e jogi felelősség...

Terhel-e jogi felelősség adott személyt az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Nem találtam ennél megfelelőbb topicot ennek a kérdéskörnek, így hát ideírom.

A szilveszterre már harmadik évben szerveztünk meg egy bulit, amelynek keretein belül kibéreltünk egy éttermet, és x forint befizetése után korlátlan étel-és italfogyasztás illete meg a listára felkerülteket. Sajnálatos módon több olyan fiatalkorú szórakozótárs is volt, aki nem tudta hol a határ alkoholfogyasztás terén, így több esetben mentőt kellett hozzájuk hívni, hogy a detoxikálóban elláthassák őket. A kérdésem a következő: terheli-e buli szervezőit bármilyen jogi felelősség amiatt, hogy 18 éven aluli személyek is ki lettek szolgálva alkohollal? Fontos megemlíteni, hogy a pultnál már nem volt pénzforgalom, csupán a káosz elkerülése végett volt szükség kiszolgáló-személyzetre.


Előre is köszönöm a válaszokat! Boldog új évet!


2011. jan. 1. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a kiszolgálót is, és a buliszervezőt is.

de nem biztos.

2011. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért nem terhel felelősség mert detoxig itták le magukat. azért viszont terhelhet ( ha sikerül bizonyítani ) hogy alkoholt kaptak.
2011. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Terhel, de senki sem fog ezzel foglalkozni. Ha netán mégi akkoris csak pénzbírságos.
2011. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én csupán azért nem vagyok biztos benne, hogy ez eleve kiszolgálásnak minősül, mivel ez nem pénzért cserébe történt, így efektíve nem kiszolgáltunk, csupán odaadtuk azt, amit éppen kértek. Tehát itt -az én értelmezésem szerint- nincs különbség a között, hogy egy étteremben a pult mögött állva adom oda valakinek az általa kért italt vagy hogy egy otthoni házibulin bemegyek érte a konyhába és kihozom neki.
2011. jan. 1. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igen terhel. Az előre fizetés miért mentesítene a törvény alól?? Ez csak technikai kérdés. 18 év alatt nem lehet alkohollal kiszolgálni senkit, függetlenül attól, hogy előre, egyidejűleg vagy utólag akarja rendezni a számlát.


De amúgy szerintem sem fog senki utánad nyúlni. Úgyhogy félned nem kell. Csak legközelebb legyél okosabb és közöld a fiatalokkal, hogy pia 18 év alatt nincs!

2011. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!