Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honnan lehet pontosan megtudni...

Honnan lehet pontosan megtudni, hogy az ember mikor költözött a lakásába?

Figyelt kérdés

Töltögetem a népszámlálás kérdőívet, de az évben sem vagyok biztos, nem hogy a hónapban, nem emlékszem. Nem az első lakásom ez már.

A lányom már itt született, de az év végén, így vagy abban, vagy az előző évben költöztünk huszonvalahány éve.

Van valami lakónyilvántartás, vagy hasonló?



2022. okt. 6. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Igazolványaidban a lakcímbejelentés ideje? A lakás adásvételi szerződése?
2022. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A lakcímkártyán rajta van a bejelentés ideje.

Egyébként meg tök mindegy szerintem hogy 2000 vagy 2001.

2022. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A lakcímkártyán jóval későbbi bejelentés van.

De tényleg, az adásvételi szerződés valahol meg kell legyen, csak sejtelmem sincs, hogy hol, de majd megkeresem.

2022. okt. 7. 00:20
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Ott van a lakcímkártyán, hogy "Bejelentési idő". Hivatalosan attól az időponttól lakik valaki az adott címen.

Ha te lakcímkártyádon sokkal későbbi bejelentés van annak egyetlen oka van, az hogy sokkal később jelentkeztél be mint ahogy ténylegesen odaköltöztél.

2022. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valóban úgy van, elég sokára jelentkeztem át, pedig eladtam a régi lakásom.

Az volt az oka, hogy amikor átköltöztem, akkor nem volt semmire időm, aztán külföldön laktam egy jó darabig és amikor hazajöttem, akkor intéztem el, de akkor sem azonnal.

A múltkori népszámlálásban nem is vettem részt, de tudnak rólam mindent, csak ez a statisztikai hivatalnak kell állítólag.

Akkor írjam ami a lakcímkártyámon van?

2022. okt. 7. 10:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutyát nem fogja érdekelni. Írd be kb. ahogy emlékszel és kész.
2022. okt. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem lennék hajlandó egy percnél többet ezzel foglalkozni vagy félbeszakítani emiatt és kérdést kiírni ide, megsaccolnám és kész.
2022. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!