Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja az embereket...

Miért zavarja az embereket itt gyakorin, ha egy számára vadidegen ember még nem költözött külön a szüleitől?

Figyelt kérdés

Itt savazzák állandóan azokat, akik még tanulnak és otthon laknak, vagy épp végeztek a sulival és még kicsi a fizetésük, valamint nincs párkapcsolatuk vagy olyan barátjuk, akivel megtehetik, hogy külön költöznek, esetleg saját lakást akarnak venni, erre spórolnak és nem akarnak 100 ezret csak a lakhatásukra fizetni és idegenekkel lakni.


A való életben meg akárhányszor ez a téma felmerül, senki nem kezd el rosszakat mondani, a 40-50 feletti felnőttek meg mondják is, hogy milyen jó dolog a szülőkkel lakni.


De egy kérdésem van csak, légyszi erre válaszoljatok: miért fáj az embereknek, hogy egy idegen még nem költözött el?


2017. okt. 16. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
81%
Mert buta, kárörvendő ember mondja, olyan aki a másiknak is rosszat akar, meggondolatlan, aki végig se gondolja, bele se gondol abba, hogy mi fán terem az élet, ami nem habos torta ugye.
2017. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 MR.X. ***** válasza:
12%
Talán mert szembemegy a társadalmi normától! Ezt gyanítom!
2017. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 A kérdező kommentje:
Az szembemegy, hogy valaki az iskolára koncentrál és ezért nem tud 150 ezret keresni napi 5 sulinap mellett? Mert egy tanuló nem tud elköltözni, ha valóban tanul és sok az órája.
2017. okt. 16. 12:04
 4/86 renji7575 ***** válasza:
77%

Szóval tudni akarod a miértjét? Ilyen az emberi természet.. Az egész társadalom arra épül fel hogy mindig kell valaki akit lehet a földön taposni.. akinek mondhatják hogy miért nem ez miért nem az.. miért vagy...

stb.. Más más társadalmi réteg.. mint egy gyárban ahol az irodisták lenézik a munkásokat.. és fordítva is így van..

Hú nem volt még barátnője mekkora gáz.. És próbáld meg türelmesen végighallgatni ezt egy nő szájábol amelyiket bármely jötment megqrta aki vele szembe jött..


Ezt hívom én dobbantó elméletnek.. mindig lesz valaki aki elrugazkodik rajtad a saját hullámzó érzelmei miatt mikor lejjebb van. Ezzel elégítik ki magukat.. Törődj bele.. vagy próbálkozz és keress egy fordulópontot és te is legyél vele olyan mint ő veled volt.. ha szarban van taposs rá. ELvégre karma alapon mindekinek azt kellene kapnia amit megérdemel:)

2017. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
98%
Jah hát itt a gyékán halmozottan hátrányos helyzetben vannak egyesek úgy veszem észre!! Undorító az állandó savazás, okoskodás, lazaság /"f.szagyerek vagyok folyton törlöm a nikkemet"/.szánalmas hogy itt élik ki magukat..ha körbenéznél az ő házuk táján lenne mit sepergetni de egyszerűbb itt garantáltan annyi a sz.r a háza táján...
2017. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
61%

Senkinek se "faj", csak ott szokott lenni a problema, hogy ezek a "gyerekek" szeretik kombinalni a gyereklet elonyeit (eltart a szulo, fedelet ad, ellatast ad, takarit utanad, stb) a felnottlet elonyeivel (azt csinalok amit akarok, ne szoljanak bele a dolgaimba). Ha ugy kivanja erdeke, akkor "o mar felnott ember", ha meg amugy, akkor "a gyereked vagyok, tarts el, gondoskodj rolam".

Na ez az ami nem mukodik.

Vagy-vagy.

Vagy a szulonel laksz, amivel semmi baj sincs, de akkor ne jatszd az akaratos onallo felnottet aki nem vagy, hanem tartsd tiszteletben hogy az o hazuk, az o szabalyaik, es neked kell alkalmazkodni, vagy a sajat labadra allsz, eltartod magadat, es akkor megkovetelheted az ezzel jaro jogokat is.

2017. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim válasza:
76%
Azért mert a legtöbb ember gyakorira a feszültségét jön levezetni, aminek a legjobb módja a mások fikázása, savazása, még akkor is ha nem jogosan. Lehet, hogy aki fikázza az szintén még a szüleivel lakik, de milyen jó már lebaszni a másikat azért amit még ő sem tudott megoldani :D
2017. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
97%
Emberi természet, irigység stb. Nekem van sok haverom, aki már lediplomázott, 1-2 nyelvet beszélnek is.. Mégis otthon laknak. Miért? Nem a teljesen a kényelemért. Egész egyszerűen manapság egyáltalán nem éri meg elköltözni. Keresel mondjuk nettó 180-t Budapesten. -10 elmegy csak a BKV bérletre havonta, egy normális kis stúdiólakás a külső kerületekben kb. 80-90 + rezsi, 110. Eddig a BKV bérlettel már elment 120. Hozzácsapod a kaját kb. 150-160 ezer el is ment. Hozzácsapod a szórakozást elment mind a 180 ezer forintod (azt már ne is tegyük hozzá, hogy az átlagkereset jóval a 180 alatt van) még nem mentél haza, nem költöttél ruhákra és ami a lényeg: nem tettél félre a jövőre egy vasat se. Volt pár ismerősöm, akik nettó 200-t kerestek, de két év után hazaköltöztek, mert ha félre is tudtak tenni, akkor az nem volt több, mint havi 15-20 ezer forint. Azzal mire mész? 1 évig gyűjtögeted, hirtelen elromlik a laptopod.. Bumm egy éves megtakarításod el is úszott. Sokan meg albérletben vannak másokkal. Na az most mitől jobb? 2 évig laktam én is külön. Jó volt egy szabadságérzet, de pár hónap után rájön az ember, hogy egy vadidegen sokkal zavaróbb lehet, mint a szüleid hülyesége.
2017. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:

Nagyon gázok... :D


A másik meg, hogy azt nem tudom, honnan veszik, hogy aki a szüleinél lakik, az semmit nem csinál. Az biztos nem dolgozik, annak biztos zsebpénzt adnak (akárhány éves is), nem főz, nem végez házimunkát, nem ad bele a rezsibe, csak gépezik és zabálja anyu főztjét. Mondjuk lehet, hogy magukból indulnak ki. Tuti van pár olyan, akinek mindent megadtak a szülei, többet is, mint kellett volna, aztán vettek neki egy lakást, és ott már muszáj volt elmosogatni meg kaját csinálni, és azt hiszik, hogy lakáshoz jutni könnyű, meg házimunka csak annak jár, akinek a nevén van.

2017. okt. 16. 12:16
 10/86 anonim ***** válasza:
89%
Mondom, az ilyen emberekből a rosszindulat beszél, vagy oly ' buták, hogy nem is tudom a föld, hogy bírja el őket a hátán. Ne hidd, hogy csak a gyakorizó gyerekek gondolkodnak így. Évekkel ezelőtt jártam állásinterjún valahol, ahelyett, hogy felvett volna az illető dolgozni, jött azzal, hogy miért nem megyek el albérletbe lakni valahol máshol, egy másik városba és keresek munkát ott :D Nonszensz . És ezt mondta egy vezetőbeosztásba levő ember, aki havonta felveszi a milliókat, én meg egy szegény, csóró ember vagyok, aki örül, hogy luk van a fenekén.
2017. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!