Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmehetek-e táppénzre tanfolya...

Elmehetek-e táppénzre tanfolyam alatt? Elég bonyolult, kérem aki tud segítsen!

Figyelt kérdés

1 hete kötöttem munkaszerződést a BKV-val,de mellette iskolába is járok,illetve már csak vizsgám lesz jövő héten,igen ám,de viszont nekem pont jövőhéten lesz az összes OKJ-s vizsgám,4 napon át... próbaidős vagyok a cégnél és ma indult a tanfolyam ami 3 hetes,viszont a tanfolyamról nem lehet hiányozni vagyis 30%-ot igen,egy nap biztos,hogy nem tudnék bemenni a többin viszont csak késnék,de biztos,hogy nem fognak elengedni a próbaidő miatt sem és,mert nem lehet hiányozni,viszont a vizsgadíjat az iskolában már befizettem és nem tudom visszamondani,viszont ha nem megyek el,kidobtam nagyon sok pénzt az ablakon,ugyanakkor örülök,hogy végre felvettek valahová dolgozni.... vizsgáznom is kellene,de a munkámat sem szeretném elveszíteni,még ha tudom is,hogy nem egy álom munka,de legalább fizet és fontos,hogy legyen munkám,mert valamiből el kell tartanom magam,de szakmára is szükségem van,hogy tovább tudjak lépni.

A kérdésem az lenne,hogy elmehetek e ilyenkor táppénzre 4 napra?Mert,hogy 3 hetes a tanfolyam,de betudnám pótolni csak épp a suli miatt nem tudnék bemenni csak késve,de így biztosan nem engedik meg,azt mondták a hiányzókat elküldik,de ha beteg lennék és táppénzre megyek van-e joga a cégnek elküldenie?Nem szeretném elveszíteni az állásomat,de muszáj vizsgáznom és a vizsgaidőpontot nem lehet áttenni.Sajnos ez ilyen rosszul jött össze :(. Szóval elküldhetnek vagy elfogadják próbaidő és tanfolyam alatt,ha táppénzre megyek?


2010. szept. 27. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Úgy fognak kirúgni, hogy a lábad nem éri a földet.
2010. szept. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"de ha beteg lennék és táppénzre megyek van-e joga a cégnek elküldenie?"


Nem kell ehhez táppénzre menned. Próbaidő alatt mindkét fél a munkaviszonyt indoklás és következmények nélkül megszüntetheti. Felmondhatsz például azért ha a főnöködön kék sál van. Viszont ők is ha rajtad fehér póló.

2010. szept. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!