Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bonyolult örökség? Soha nem...

Bonyolult örökség? Soha nem kapom meg?

Figyelt kérdés
2009. Január 25.-én elhunyt a papám(3 gyermeke van köztük az édesapám aki sajnos már nem él, így rámszáll az édesapám öröklési része), 2009 Június 9.-én volt egy hagyatéki tárgyalás ,utána Június 22.-én,papám 2 gyereke lemondott az örökségről ,így tehát a mamám(nem vérszerinti) és én öröklünk.Mamám 50%-os öröklési rész ,én a maradék 50% egyharmadát öröklöm.Én is lemondtam volna az örökségről de nemlehetett mert 18 év alatti voltam és a gyámügy nem engedte,mert a gyámügy engem véd.Erre aztmondtam rendben.2010 Március 4.-én megjött a végzés : egy lakás egyhatoda,egy telek egyhatoda ami papíron 880.000 Ft-ot tesz ki-->ez az én örökségem!2010 Május 14.-én 18 éves lettem,és már szükségem lenne a pénzre de ehez a mamám azt mondta hogy el kell adja a lakást és abbol kifizeti a 880.000 Ft-ot .Lassan 1 éve várok rá de semmi még részletekbe se tudja kifizetni.(250.000 Ft-os fizetése mellé jön még a nyugdíja 120.000 Ft, és Tetxtilüzletje van 100.000 Ft+ özvegyi nyugdíj 40.000 Ft---->farzsebből ki tudna fizetni,de nem nagyon érdekli ,hogy eladja azt a lakást,szerintem nem is akarja).Azt szeretném megkérdezni ,hogy ilyenkor mit lehet tenni? Kérem csak konkrét válaszokat írjanak! Egy 18 éves fiú!
2011. febr. 7. 23:35
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
39%

jó nagy paré a nagymuterod XD ilyenkor örülök h az enyém normális bár nincs ennyire eleresztve de nem is az a lényeg


mit tehetnél? meg várod amíg az öreglány is fel dobja a pacskert


19F

2011. febr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Akkor rászáll a lányára ők kifizetnek azt tudom,de nem akarok éveket várni
2011. febr. 7. 23:45
 3/28 kovpet ***** válasza:

"de nem akarok éveket várni"


Pedig fogsz :(

2011. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
A bíróságon kérheted a tulajdonközösség megszüntetését, ha ez másképpen nem megy, akkor akár el is árverezhetik a házat.
2011. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Ha eladná a lakást, akkor a tényleges eladási ár egyhatodát kapnád, nem? Akkor pedig lehet, hogy jobban járnál, ha várnál. Úgysem nagyon van más választásod, ha nem akarsz bíróságra járni.
2011. febr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
59%

Öcsisajt :DDD

nemrég én is hasonló cipőben voltam

nagyapám meghalt 2 ház és hét millió rám maradt.

Csak én nem közösködtem senkivel

de semmi para még ez a ceremónia tartott eléggé felvilágosítottak igy tudok egy két dolgot.

Pénzhez akarsz jutni??

előszőr is közöld a nagyival hogy figyu nagyi én eladom a házrészemet.MEGTEHETED...A TIED

ha még jó helyen is található elég hamar lecsapnak majd rá

és akkor a nagyi fog szivni mert te miest aláirod a adásvételit ügyvéd előtt,utánna hidd el az uj tulaj basztatni fogja állandóan a nagyit.

sőt mivel házrészt vett akár be is költözhet


Megteheted

csak előfordulhat hogy többé nem kell megállnod a nagyi előtt


Ha én lennék a helyedben én megtenném ....a pénz beszél

engem biztos nem érdekelne hogy huzza aztán az orrát

állítsd késztény elé hogy tetszik nemtetszik ez van

A nagyi erre vagy beijed hogy valaki a nyakára költözik és inkább kiköhögi a lét

másik eshetőség hogy szarik rá és nem fizeti ki

ebben az esetben hirdesd meg minden lehetséges oldalon

és az is megtörténhet hogy mire találtál rá vevőt akkor hiszi majd csak el hogy megteszed télleg és még ekkor is kigöhögheti a lét

én nem is ragozom tovább azt hiszem elég világos a szitu

2011. febr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ki az a vadbarom, aki egy 1/6-od házrészt vesz?!

2011. febr. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:

Cigányok mit csinálnak szerinted?

Megvesznek egy fél v annál kisebb házrészt, aztán nem hagyják a lakót élni-törvényes vagy nem törvényes eszközökkel, ez most mindegy-, aki ezek után megpróbálja eleadni a házat. Az összes vevő látja a cigány lakótársakat, így nem veszi meg. A ház másik tulaja szabadulni akar, így a cigányok a házrész értékének felét adják neki, és jól járnak. Rosszabb esetben csak állandó terror alatt tartják/rászoktatják a piára, majd mindenét magukra íratják.


Érti?

2011. febr. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor átfogalmazom a kérdést:


Ki az a gerinctelen sutyerák, aki a saját nagyanyjára szabadítja a lakásmaffiát?

2011. febr. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
énis azon gondolkoztam kissebséggel odamenni eljátszani hogy ők költöznek be beilyed és inkább akkor kifizet de nem vagyok vele jó kapcsolatban valamit tényleg ki kéne találnom!
2011. febr. 8. 03:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!