Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bolti tolvajoknak milyen...

A bolti tolvajoknak milyen büntetést lenne az ideális?

Figyelt kérdés
Aki 50k alatt lop és kaját.

2022. okt. 21. 22:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bő lére eresztetted ezt, Levike. Legközelebb dolgozz meg a hajzselékért, így nem csinálsz felesleges munkát az Interspar biztonsági szolgálatának, a rendőrségnek és a bíróságnak sem.
2022. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szarságokat lopsz :D hajzselé?, b+!
2022. okt. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg akartad enni a hajzselét?
2022. okt. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
(Közben rájöttem, hogy eladásra szánta feláron,nem saját használatra. A bírónak ezt mérlegelnie kellett volna, hiszen nem kiflit loptál)
2022. okt. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki yen hülyeséget lop, mint hajzselé, azt jobban kellene büntetni, mint pl ha egy zsemlét lop el.

Egyébként úgy tűnik az írásodból, mintha még te lennél felháborodva...

2022. okt. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező, te nem a boltot loptad meg, hanem az ott dolgozókat! Az ilyen idióták miatt a dolgozóknak kell kifizetni a leltárhiányt! Ezt vésd az eszedbe ha legközelebb lopni támadna kedved!
2022. okt. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

14.

Én mondtam a bírónak, hogy őszíntén 6 ezerért el akartam adni az egészet, erre azt mondta, hogy ezt nem vesszük jegyzőkönyvbe, mert ő már eltervezte, hogy figyelmeztetést ad és, ha ez jegyzőkönyvbe kerül, akkor továbbértékesítés miatt plusz még egy intézkedést pl 30.000 ft pénzbírságot ki kell szabnia, ezt viszont úgy, hogy mégegy tárgyalás stb. Azt mondta, hogy nem mondtam semmit kész. Kiadja a figyelmeztetést, az ma jogerős és vége, mindenki örül.


Rendes volt, mert mondom úgy gondolta, hogy nem keletkezett kár, mert sértetlenül visszaadtam a taftokat és visszarakták a polcra és nem megy itt bele nagyobb intézkedés büntetésbe, lesz@rja az egészet, mert az neki is plusz munka, figyelmeztet és kész. Nekem is jó, semmit nem kapok, a boltnak semmi kár nem lett, neki is jó, mert nem kell rajta tovább dolgozni. Ez egy piszlicsáré dolog volt, hamar lezárta a bíró, ő sem akar olyanból munkát, amiben semmi nem történt, továbblép, mert fontosabbak a komolyabb ügyek és le vannak terhelve, meg neki is jobb, ha a kávészünet nem 5 perc, hanem 20. Mindenki, ha nem fontos kevesebb munkát akar, ő is ember.

2022. okt. 22. 12:33
 18/19 anonim ***** válasza:
91%
Attól hogy a bíró lszrta mert mint írod, volt fontosabb dolga, attól még erkölcsileg nem lesz helyes amit csináltál, és ha valóban elloptad volna és nem kapnak el megkárosítottad volna őket, nekem is volt saját boltom rengeteg felelősség munka, és idegesség volt vele, tisztességesen dolgoztunk és tanultam, hogy megtudjam nyitni, szóval az én szememben szégyelld el magad mélységesen, hogy a hozzád hasonlók a többi ember kemény munkáját próbálják ellopni, és megkárosítani őket. Ha pénz kell menj ki külföldre dolgozni, ha itthon nem tudsz, kint magyar közvetítővel, simán megkeresel havi 400-600 ezret, csinálod pár évig anyagilag helyre állsz, én is dolgoztam építőiparban 10-12 órákat, ha én képes voltam rá más is képes, ha meg büdös a munka, akkor nem érdemelsz semmit.
2022. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 qkker1 ***** válasza:
Életfogytiglani kényszermunka Szibériában.
2022. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!