Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha testkamerával felveszem...

Ha testkamerával felveszem ahogy ijesztget egy kerékpáros a járdán ahol én gyalogos vagyok majd feljelentem a rendőrségen a felvétel alapján akkor őt előveszik és megbírságolják?

Figyelt kérdés
2022. okt. 27. 11:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Igen, van rá esély. A járdán nem biciklizhetnek pl. Az ijesztegetés alatt mit értesz? Csak mert az lehet garázdaság vagy más is, de lehet hogy valójában semmi se.
2022. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
12%
Nem. Téged vesznek elő személyiségi jogok sértése miatt.
2022. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
8%
A 2. sajnos valószínűbb.
2022. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

A felvételt nem teheti közzé, nem mutogathatja, ez igaz. De hatósági eljárásban bizonyítékként felhasználhatja.


Ahogy az autókon is lehet fedélzeti kamera, szerintem az embereken is lehet testkamera, bár a fene tudja...

- lehet, hogy úgy általánosságban nem lehet, de ha azt mondod, hogy ez rendszeres, és ennek bizonyítására készültél, akkor elfogadják.

2022. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem
2022. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Gazdaságnak szerintem nem áll meg. Úgy tudom hogy a gyalogosnak az elsőbbséget úgy kell megadni hogy megijeszteni sem szabad És ha ez megtörténik akkor elsőbbség meg nem adás történt.

Hogy mi van akkor ha a járdán van a gyalogos ahol ott se lehetne a kerékpáros ugye ez egy másik kérdés.

Nem tudom hogy jogilag beszélgetünk el elsőbbség meg nem adásról ott ahol nem is lehetne a vétkes.


Egész pontosan annyi történt hogy a mobilomat néztem a járdán gyalogosan és a járdán közlekedő kerékpáros úgy gondolta hogy ez nem helyes és úgy csinált mint hogyha el akarna ütni de az utolsó pillanatban elkapta a kormányt.

2022. okt. 27. 11:38
 7/28 A kérdező kommentje:
Én azt hinném hogy a járdán közlekedve nézhetem a mobilt és nem arra kell figyelnem hogy kerékpáros feljönni a járdára vagy sem És ha mégis megteszi akkor neki kéne figyelni a gyalogosokra , az meg egy vicc hogy ráadásul eleve szabálytalan
2022. okt. 27. 11:39
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"A járdán szabad biciklizni."

Nem igaz, a járdán általában tilos kerékpározni! Lakott területen csak ott szabad járdán kerékpárral közlekedni, ahol az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, és akkor is csak a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel. Fontos még tudni, hogy amennyiben egy úton tilos kerékpározni, az nem jelenti azt, hogy akkor ott a járdán szabad kerékpározni, kivéve 12 éven aluliaknak főút mellett.


Tehát ha neked megy, akkor ő a felelős. Ha csak ijedtedben elejted a telefont, és összetörik, akkor is simán perelhetsz, és nyersz.

2022. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

És ha semmi nem történt csak megijesztett viszont készült videó felvétel és fejelentem pusztán a szabálysértésért? Akkor bírságolják?


Az a probléma hogy azon gondolkozok hogy ki figyelt és esetleg rendszeresen így fog velem szórakozni és jó lenne ha ez megismétlődik akkor utána pénzbírsággal nyomatékosíva magyarázná el a rendőrség neki hogy ő a hunyó és nem vagyok köteles figyelni hogy szabalytalankodik e.


Nem igazán akarok vitába válni egy ilyen problémás emberrel

2022. okt. 27. 12:09
 10/28 A kérdező kommentje:
(leginkább attól tartok hogy visszabeszél felidegesít megütöm és akkor viszont már én leszek a hunyó)
2022. okt. 27. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!