Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha testkamerával felveszem...

Ha testkamerával felveszem ahogy ijesztget egy kerékpáros a járdán ahol én gyalogos vagyok majd feljelentem a rendőrségen a felvétel alapján akkor őt előveszik és megbírságolják?

Figyelt kérdés
2022. okt. 27. 11:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk, nem vagy százas, az biztos.


Volt egy idétlen kerékpáros, aki szabálytalanul a járdán biciklizik (hogy mennyire veszélyesen valójában, nem tudjuk) csak azt, hogy te megijedtél, mert épp úgy közlekedtél, hogy nem figyeltél emberek is mehetnek egymásnak, ha nem néznek, az is "baleset". ha telefonálni akarsz, állj meg, vagy legyél éberebb, és kiszúrod a kerékpárost vagy más gyalogost is hamarabb.


Persze ez nem menti fel a kerékpárost, csak mondom, hogy szerintem erősen túlreagálod a helyzetet. Volt egy kerékpáros, aki vagy szándékosan meg akart ijeszteni, vagy csak rosszul navigált, vagy mást került ki, stb. de te ezeket nem veszed figyelembe, csak azt, hogy tuti, neked akart rosszat.


Aztán már ott tartasz, hogy na az a kerékpáros téged esetleg kifigyelt, hogy máskor is rád hozza a frászt.


Szerintem neked egy kis üldözési mániád van, de sebaj.


Persze mehetsz a rendőrségre, videóval, ha sok időd van, de én azt mondom, hogy túl rövid az élet, hogy ilyesmire vesztegessen az ember időt.


Őszintén szólva nagyon sajnállak, mert elég megkeseredett ember lehetsz.


Most akkor én, aki kerékpározok, vegyek fel minden embert, aki a kerékpárúton császkál mint egy járdán? Vagy hajtsak rájuk, és pereljek?!


Tudod, komám, neked nem a kerékpáros a fő ellenséged, hanem te magad.

2022. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Ha egy kerékpáros rosszul navigal akkor az úttesten sincs semmi keresnivalója forgalomban nemhogy a járdán


Ha direkt csinálja akkor pszichikailag alkalmatlan

2022. okt. 27. 13:03
 13/28 A kérdező kommentje:
Eleve azért volt ez az eset mert már messziről kifigyelt hogy valakit szívathat. Szóval ez már meg is történt.
2022. okt. 27. 13:04
 14/28 A kérdező kommentje:

" Most akkor én, aki kerékpározok, vegyek fel minden embert, aki a kerékpárúton császkál mint egy járdán? Vagy hajtsak rájuk, és pereljek?! "


Az okosabbak pont ezt teszik és akkor lesz bizonyíték ha nem ők voltak a hibásak. Persze azon látszik ha direkt ráhajtasz úgy hogy valóban öngólt rúgnál a kamerával.

2022. okt. 27. 13:06
 15/28 A kérdező kommentje:

" Őszintén szólva nagyon sajnállak, mert elég megkeseredett ember lehetsz. ". Ephogy nem leszek megkeseredett ha az emberek nem szivatnak mert mindet ráébresztem hogy nem kifizetődő nekik.


Egy kis időbefektetessel rengeteg későbbi gond megelőzhető így. Azt persze elhiszem hogy neked ez kerekparoskent nem tetszik, mert így egyre kevesebb emberen tudod levezetni a flusztráltságodat.

2022. okt. 27. 13:09
 16/28 A kérdező kommentje:
Ja meg azért is célszerű feljelenteni mert ha nem kap észbe és megismétli, másodszorra már nem tudja elsütni hogy véletlen volt s akkor már szándékos veszélyeztetésért felel ami bűncselekmény. Hogy meddig terjed a rendőrség türelme azt persze nem tudni de ebből előbb utóbb letöltendő lesz ha viszont sosincs következménye akkor azt hiszi bármit megtehet. De ha van egy kis esze akkor az első alkalom után észhez tér.
2022. okt. 27. 17:57
 17/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, javaslom, tényleg menj el.

Ne a rendőrségre, hanem pszichológushoz, pszichiáterhez, mert üldözési mániád, ill. más szorongásos betegséged, és egyebed is biztos van, amit jobb kezelni, mielőtt még jobban eldurvul. Szerintem nem jó ezzel együtt élni, tényleg a te érdekedben javaslom. Nem szégyen.


A leírások alapján tele vagy ellentmondásokkal.


1. telefonba elmélyülten bandukoltál az utcán. (nem fogalmaztad ezt meg ilyen szépen, de ezt mondtad először)

2. a biciklis már messziről kifigyelt, hogy jól kiszúrjon veled, és szánt szándékkal ijesztett meg téged. (eleinte még nem voltál olyan biztos benne, hogy 100%-ban meg akart ijeszteni, lehet, hogy csak bénázott)

3. személy szerint téged, félsz, hogy máskor is megtenné ezt veled.

4. minden biciklis ilyen.


Mi lesz a következő, minden biciklis téged üldöz? Leadták már egymásnak a fényképed, címed, telefonszámodat, és mennek neked a biciklisek?

Sőt, éjjel, biciklivel rontanak rád a lakásodban, és felugratnak az ágyadra, ami alá bemenekültél?!


A valóságban valószínűleg annyi történt, hogy a telefonodba elmélyülten bandukoltál a járdán, és számodra váratlanul elhajtott melletted egy biciklis, aki - egyáltalán nem biztos, hogy szánt szándékkal, sőt, valószínűleg nem szánt szándékkal - megijesztett téged. Te meg itt pörögsz, mint a ringlispíl, és lassan ott tartasz, hogy "megtámadtak".


Az, hogy egy kerékpáros biciklizik a járdán kb. annyira szabálytalan, mint egy gyalogos, aki átmegy az úttesten. Aztán az autós örjöng, hogy biztos meg akarta ijeszteni, biztos a gyalogos meg akarta támadni az autóját, szándékosan akarta felkenni magát a szélvédőjére...

2022. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

2. Teljesen egyértelmű csak az egyik troll vonta kétségbe. O találta ki hogy ha kerékpáros gyalogosok között lavirozik akkor nem ő a hibás hanem szerencsétlen áldozat amiért nem tud mindenkit biztonsággal megkerülni ott ahol nem is közlekedhetne.


"A valóságban valószínűleg annyi történt, hogy a telefonodba elmélyülten bandukoltál a járdán, és számodra váratlanul elhajtott melletted egy biciklis, " Ezt csak kitalálod miközben egyértelműen mást írtam. Olvassd el inkább újra mindent s ne találgass helyette. Elhiszem hogy azt hiszed hogy kötnie kell téged a kerékpárosokhoz a betyár becsületnek de jobb lenne ha inkább ahhoz kotned magad amirol tájékozódtal. Igy ezzel a kerékpáros társadalmat is minősíted mert így már két kerékpárosbol kettő problémás és ez már nem ugyanaz mint amikor egyedi eset egy helyzetben.


Teljesen biztos hogy szánt szándékkal tette mert azt is csak te találtad ki hogy volt ott más gyalogos miközben nem volt és az egész nem keskeny járda volt hanem hatalmas tér, sok sok métere volt másfele menni. De nem tette hanem a helyett direkt megcelzott egy gyalogost. Csak ugye az ilyen részletek neked nem megfelelőek mert így nem tudsz a magad irányába ferditeni.

Meg ugye azt az apróságot se felejtsük el hogy amennyiben másodszorra készül kamera felvétel ez a részlet már nem tagadható le. És persze a többi se. Nem véletlen hogy nem akarod hogy legyen bizonyíték...



3. Biztos azért tette még egyszer mert nem akarja többször s onnantól kezdve mintapolgarra változik. Sokkal valószínűbb hogy már ez se az első eset csak eddig másokkal csinálta. És azért nem hagyta abba mert nem volt még következmény. Inkább lennie kellene következménynek mielőtt ténylegesen balesetet okoz. Ez a fajta szemelyisegzavar nem a semmiből fakad s ha egyszer kialakult akkor nem múlik el könnyen főleg ha következmény nélkül marad.


4. Te mondtad...


Ahogy elnézem a sztereotípiáknak te vagy a rabja... Te találod ki hogy egyik ember viselkedéséről lehetne megítélni másokat miközben én egyvalaki viselkedése alapján ítélem meg őt magát. Nagy különbség.



"Az, hogy egy kerékpáros biciklizik a járdán kb. annyira szabálytalan, mint egy gyalogos, aki átmegy az úttesten."

Nem ártana megtanulni a kreszt ha már egyszer azzal kapcsolatos témához szólsz hozzá.

2022. okt. 27. 20:47
 19/28 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy valójában annak kéne elmenni pszichológushoz aki ha járdán kerékpározva meglát a járdán egy gyalogost a mobiljába mélyedve akkor nem megkerüli hanem arra érez késztetést hogy ráijesszen.

Aki csak gondolatban helyesli mint te az még nem annyira súlyos...

2022. okt. 27. 20:56
 20/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, üldözési mániád teljesedik ki.

Nem köt engem semmilyen betyárbecsület.

Ennek értelme sincs, de alapja se, hiszen én írtam azt azokat a hozzászólásokat is, hogy kerékpáros nem közlekedhet szabályosan általában járdán (vannak kivételek).


Képzeld, valóban bringás vagyok...

De nem csak bringás, lehet, ha hiszed, ha nem, gyalogos is! Tudod, van amikor bringázok, van, amikor gyalogolok. Többnyire gyalogolok, és engem is irritál, ha egy bringás elüt, csakúgy, mint a kerékpárútat teljes szélességben elfoglalva kószáló gyalogosok (család gyereket kézenfogva, szerelmes pár, vagy akármi.

Nem fogok feljelentést tenni ellenük, de lehet, hogy rájuk csörgetek, esetleg beszólok, ha még pofákat vágnak, hogy ez kerékpárút, de nem több.


Sajnálom, hogy nincs betegségtudatod, de ez tipikus eset.

Az üldözési mániásnak, stb.-seknek kellene elmenni. Nem azért, mert a járdán telefonál, hanem azért, mert üldözési mániája van, el van rugaszkodva a valóságtól.


De több figyelmet nem szentelek neked, nem vagy arra érdemes.

2022. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!