Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha apámnak felajánlok egy...

Ha apámnak felajánlok egy olyan "alkut" hogy egy családon belüli erőszakról készült videófelvételt nem juttatok el a rendőrségre, ha. Akkor ez zsarolás?

Figyelt kérdés
Nem pénz kell, mégcsak nem is azzal kapcsolatos dolog. Egyszerűen amit én vettem, olyan pénzből, ami szintén nem tőle volt, és sajnos az ő nevére, arról mondjon le a javamra, valamint ezt tegye meg öcsémmel is, valamint írjon nekem alá. (arról, hogy úgymond lemond rólam, nem kívánom többé, hogy apámnak hívjam, valamint a gyámügynél is lemond) Amúgy velük élek, de tervezem az elköltözést. Hely is megvan, pénz is, csak az említett dolgokat nem tudom megóvni. Nem hajlandó ideadni. Így döntöttem úgy, hogy van egy pár hangrögzítésem, valamint videóm, és ha azt a kezébenyomnám, hogy na, akkor, vagy megteszed, vagy eljuttatom a rendőrségre. (persze előtte legalább 2-3 haveromnak, barátomnak odaadom a cd-t, hogy ha netán itt bármit csinálna, tenne, akkor is legyen bizonyíték. A felvételek többségén ordítozik, szitkozódik, a videón viszont anyámnak megy. De sajnos nem látszik rajta a pofája, de a hangja felismerhető, valamint amit anyám mond neki. Így szerintem ha rendőrségre kerül a CD, akkor könnyen megütheti a bokáját. Anyám nem hajlandó se elválni, se feljelenteni, pedig apám miatt nem vagyunk jóba lassan senkivel. Vagyis ő nincs jóba, így nem járnak ide, mi se oda, de én pl utcán beszélek a rokonokkal, ami sokszor szintén nem tetszik neki. Ettől lehetne neke bajom? Mert végülis ez zsarolás. Anyám miatt nem is akarok már vele semmit tenni, egyszerűen megszabadulni tőle, és elvinni, ami az enyém. Anyámmal megvagyok, de pikkel rám, amiért elmegyek. De itthon már nem bírom. A családit kértem, meg havi 20.000 Ft-ot, amíg iskolába járok. (közel 4 millió az éves keresetük, tehát nem roppannak bele...) Ezen kívül van megtakarításom, meg szabadidőm, így valami munka után is nézek.
2015. jan. 22. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Méghogy zsarolás? Alku. Nagyon helyes. A család arra van, hogy busás haszon reményében felrobbantsuk. Nem?
2015. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Pénzért cserébe nem mártod be őt a rendőrségen. Nyilván zsarolás.
2015. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Jó irányban tartasz, amikor családtagodat zsarolod.
2015. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező ez nem zsarolás, és te nem vagy bűnöző, ráadásul nem is a legmocskosabb fajtából...
2015. jan. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Túl sok krimit nézel öcsi. Az nem erőszak hogy kiabál veled. Az lenne az ha megerőszakolna. Vagy eltörné a kezed lábad.
2015. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Haverjaidnak adod biztosítéknak? Attól félsz hogy kinyír vagy mi?
2015. jan. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi az a dolog, amit te vettél az ő nevére, és mennyibe került? Ezt fejtsd ki, akkor majd továbbléphetünk rá, hogy hatékonyabb módon is meg tudod-e szerezni, mivel ez elég ingatag projekt.
2015. jan. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jól fogalmaztad meg a kérdést, de az sajnos fordítva is igaz. Egy családon belüli erőszakről készült felvételt eljuttatsz a rendőrséghez, ha nem fizet. Ugye, mennyire másként hangzik. Minimium önbíráskodás, ha jogosnak vagy jogosnak vélt (és kívülálló által is jogosnak vélhető) összeget vagy dolgot követelsz, ha meg nem, akor zsarolás. Arról nem is szólva, hogy önmagában az a videó semmit sem ér (írod, hogy anyád nem hajlandó feljelenteni, szerinted mi lenne a bizonyításból az ő vallomása nélkül).


A gyámügyi dolog is kivitelezhetetlen.

2015. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 kovpet ***** válasza:

Természetesen zsarolás, de ezt már elmondták előttem többen.


"arról, hogy úgymond lemond rólam, nem kívánom többé, hogy apámnak hívjam, valamint a gyámügynél is lemond"


De ilyet nem lehet csinálni jogilag. Nincs rá lehetőség.

Hány éves vagy, hogy a gyámügy az illetékes és költözni akarsz? 18 alatt nem mehetsz el, ha nem akarják a szüleid.


Nagyon gyerek vagy te még, jobb ha nem játszol ilyet.


Amúgy úgy hívod, ahogy akarod most is. Ne szólítsd apának, ha nem akarod.


Ha baj van, akkor neked kell a gyámügyhöz fordulni, kiemelnek a családból, de ezt csak akkor javaslom, ha tényleg nagy a baj.

2015. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Mar miert lenne onbiraskodas? A hozzaszoloknak halvanylila fogalma sincs arrol, amirol osztanak. A csaladon beluli eroszak koztorvenyes buncselekmeny, es neked mint szemtanunak nemhogy lehet, de elvileg kell is feljelentest tenni. Mint jo allampolgarnak. Amit ezen kivul mondasz neki, kutyat sem erdekli mivel nem utkozik semmilyen jogszabalyba, hogy te valakivel megegyeztel valamirol. Masreszt ha belemegy, hogy amit ha jol ertem ajandekba kapott, mivel nem az o penzebol vetted, csak az o neven van a cucc (amiugy mi az, mobilszerzodes, vagy auto, ingatlan? de vegul is tokmindegy), visszaadja neked, akkor utana is siman jelentsd fel a francba. Nincs itt semmifele zsarolas, zsarolni jogilag nem tudsz ilyennel. Hogy feljelented buncselekmenyert, amit elkovetett. Egyszeruen a jogbol hianyzik az ilyen. Nincs. Nem letezik. Szoval csapassad. Sok szerencset.
2015. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!