Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismeretlen személy nevére...

Ismeretlen személy nevére érkeznek folyamatosan levelek a postaládámba (?)

Figyelt kérdés

Folyamatosan ismeretlen személy számára érkeznek levelek a posta ládámba, tartalmuk ismeretlen (nyilvánvalóan ami nem az enyém azt nem bontom ki), viszont gyanítom, hogy valamilyen tartozás felhalmozódás lehet, hiszen aminap már végrehajtótól is érkezett egy levél ami szintén az adott személy nevére szól, hogy 1 héten belül át kell vennie a küldeményt a postán.


Kis háttérsztori: albérletben lakom, ingatlanközvetítésen keresztül kerültem ide, a tulajdonost nem ismerem, de azt tudom, hogy nem az ő nevére jönnek a levelek, így gyanítom, hogy korábbbról valaki bejelentkezve maradt a címre.


Mit tehetnék ezekkel a levelekkel? Ezmiatt én bajba kerülhetek? Nem szeretném ha jövőhéten jönne a végrehajtó és pakolná ki a házból azt ami az enyém.. Vigyem vissza a postára a leveleket?



2022. nov. 2. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom a régi albérlő még arra a lakcímre van bejelentve. Szólj a főbérlőnek, vagy az illetékes szervnek hogy ne ott keressék az illetőt ahol már nincs.
2022. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Ilyenkor alap, hogy az összeset megsemmisíted, és nem szólsz senkinek, és akkor az érintett a lehető legjobban beszopja, mert nem is tud az egészről.
2022. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 - Köszi a választ hasonlón gondolkodtam én is, csak hát ugye a végrehajtók nem éppen a legbarátságosabb emberek szoktak lenni :D


#2 - Túl empatikus ember vagyok ehhez, viszont baromi bosszantó hogy az őleveleit kapom állandóan..

2022. nov. 2. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Nem létezik olyan főnév, hogy "őlevél". Ez kb. olyan, mintha az informatikából ismert "űenter" fogalmát próbálnád a való életbe átültetni anélkül, hogy értenéd, miről van szó.
2022. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Címzett ismeretlen jelzéssel bedobod a legközelebbi postára és szólsz az ingatlanosnak, hogy a tulaj jelentse ki az illetőt
2022. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BlackSword ***** válasza:
Bemész a postára és kérsz egy nyomtatványt, hogy nem ott lakik, akkor már nem fogsz leveleket kapni...
2022. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!