Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha sejtésem van róla, hogy...

Ha sejtésem van róla, hogy valaki jogosítvány nélkül vezet, és az autó rendszámát is tudom, hol tudom bejelenteni, névtelenül?!

Figyelt kérdés
Nincs jogosítványa, elvették tőle valószínűleg évekkel ezelőtt. Vezet, az autó rendszámát is tudom. Mivel félek a bosszú miatt, mert egy nagyon agresszív ember, lehetőleg névtelenül, anonim módon szeretném bejelenteni ezt. Hol tudom bejelenteni?! Előre is köszönöm a válaszokat.
2022. nov. 12. 13:05
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

ma 20:35


Súlyos gondok vannak nálad. Nincsen semmiféle feltételezés, pontosan tudom hogy nincs jogosítványa. Hagyjál légyszi a baromságaiddal.

2022. nov. 14. 23:30
 32/50 A kérdező kommentje:

Felőlem leírhatod még 100x hogy spicli, akkor is jelenteni fogom.

Ki tudja, lehet életet mentek vele. Nagyon véded a jogosítvány nélkül közlekedő egyéneket, valószínűleg neked nincs, vagy a véredben van a vezetés, ahogy a fajtád állítja. Az első fáig.

Abban biztos vagyok ha te látsz egy betörőt azt sem jelented, mert te nem vagy spicli. Olyan buta vagy mint a tök. És most már kopj le rólam. Egyetlen ertelems választ kaptam ezidáig, ami a kérdésemre irányult, a névtelen telefontanú bejelentő vonalat, amit ezúton is köszönök szépen! Élni fogok a lehetőséggel.

2022. nov. 14. 23:33
 33/50 anonim ***** válasza:
0%

"elvették tőle valószínűleg évekkel ezelőtt."


Nos a kérdésből idéztem, szóval érdekes, hogy utána már pontosan tudod, de még mindig ugyanaz az alaptétel, hogy növessz már gerincet, és akkor legyen bátorságod elé állni, hogy na mutassa a jogsiját különben feljelented.


Szóval a lényegen nem változtat, hogy valakit, pláne sunyiban bemártani legaljasabb cselekedetek egyike.

2022. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
46%

"névtelen telefontanú bejelentő vonalat"


Ha olyan okos vagy akkor tanulj meg olvasni is. Az is addig névtelen míg nem indul a másik oldalról becsületsértés miatt eljárás, utána nagyon hamar megtalálják a bejelentőt, nem a semmiért álltak le az emberek azzal is hogy szórakozásból jelentgették fel egymást. :D

2022. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

ma 23:46


Ellenőrizzék nyugodtan a moderátorok a válaszaidat legalább látni fogják hogy egy bűnözőt védsz, és érdemben nem a kérdésemre válaszolsz teljesen más témákkal zaklatsz itt engem hajrá csak nyugodtan.

2022. nov. 14. 23:47
 36/50 anonim ***** válasza:
0%

A személyeskedő trágár hangnem miatt jelentem.


Másrészt meg írtam, legyen hozzá akkor képed, hogy vállald arccal, hogy igen, feljelented, de előtte menj oda hozzá, és kérd meg hogy mutassa meg a jogsiját.


De úgy néz ki hiába is van írva, hogy emberileg hol van a gond, ha nem esett le már mások is erre céloztak korábban,

2022. nov. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
21%

Érdemi választ nem tudok adni, mert hülye vagyok a témához, de azzal nagyon egyetértek, hogy a közveszélyes emberek ne vezessenek. Ha egyszer el lett tiltva, akkor ne üljön volán mögé – legyen már érvénye a jognak!


Előrebocsátom, én sem ismerem a pontos helyzetet, de ha úgy van, ahogy írtad, kérdező, akkor azt tudom mondani, nagyon helyes, ha ezt bejelented, mert lehet, hogy életeket mentesz meg vele.


Nem tudom, akik itt spicliznek, mit tennének, ha tudomásuk lenne mondjuk arról, hogy az egyik szomszédjuk üvegszilánkos ételt bedobva teszi el láb alól a környékbeli kutyákat, vagy mondjuk súlyosan mérgező anyagokat önt ki a környékbeli füves területre. Azt jelenteni is „spicliség” volna?

2022. nov. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

ma 23:57


Engedd el, én már el sem olvasom amiket irkál. Valószínűleg neki sincs jogsija, és azért pattog itt ezen, mert fél hogy ő lesz akit bejelentek, vagy csak simán egy éretlen kölyök szórakozik itt. Ez nem spicliség. Értelmes ember tisztában van ezzel. Engedd el, azért kattog a ,, becsületsértés,, témán mert életében nem olvasott kereszt.

2022. nov. 15. 00:02
 39/50 anonim ***** válasza:
46%

42: Az alap dolog, hogy csak sejtése van, tehát nem tudja mi a helyzet, ez már alapból felvet egy rossz szándékot, hogy csak kiszúrok vele.


Másodrészt, ha a példádat írod, én látnám ezt, a saját szememmel, nem hallottam, vagy szomszéd pletykálta stb szinten, akkor én is bejelenteném, mennék egyenest a rendőrségre, mert biztos az információ valós bűncselekményre.


Harmadrészt meg bedobom a jokert: Ha valóban jogsi nélkül vezetne már rég megfogták volna. Van rendőr ismerősöm. Ahogy egy kamera megfogja az autót, a rendszer már ellenőrzi is rendszám alapján, hogy ki a tulaj, ha a tulaj eltiltás alatt van, akkor felkeresik, hogy ki vezette adott időpontban az autóját, illetve, hogy erről van-e papír, kölcsönadási szerződés ha jól tudom hivatalos.


Szóval nem akartam alapból erre kitérni, hogy ha valóban jogsi nélkül vezetne már rég megfogták volna, ezért szokták kiemelni gyakran a forgalomból a jogsi nélküli safőröket amiknek néha üldözés a vége.

2022. nov. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
KRESZ -t*
2022. nov. 15. 00:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!