Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha sejtésem van róla, hogy...

Ha sejtésem van róla, hogy valaki jogosítvány nélkül vezet, és az autó rendszámát is tudom, hol tudom bejelenteni, névtelenül?!

Figyelt kérdés
Nincs jogosítványa, elvették tőle valószínűleg évekkel ezelőtt. Vezet, az autó rendszámát is tudom. Mivel félek a bosszú miatt, mert egy nagyon agresszív ember, lehetőleg névtelenül, anonim módon szeretném bejelenteni ezt. Hol tudom bejelenteni?! Előre is köszönöm a válaszokat.
2022. nov. 12. 13:05
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

ma 00:03


Aludj már kisfiam. A kamera a kötelező gépjármű felelősségbiztosítást, rendszám alapján a körözést, és érvényes vizsgát ellenőrzi.


Hagyd már abba a marhaságokat...

2022. nov. 15. 00:06
 42/50 A kérdező kommentje:

ma 00:03


Engem állított már meg rendőr, és képzeld el, nem a kamerás rendszere, hanem ők maguk ellenőrizték le a rendszám alapján a dolgokat, majd SZEMÉLYESEN az okmányokat.

2022. nov. 15. 00:08
 43/50 anonim ***** válasza:
46%
El sem olvasod amit írok elvileg.... De ettől a lényegen mit sem változtat, jelentsd, aztán remélhetőleg válaszlépésként ő is emgteszi rágalmazásért. Aztán majd örülhetsz, na ennyivel rövidre lehet zárni.
2022. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

ma 00:09


Akkor most el árulnék neked valamit mivel valószínűleg a büdös életben nem olvastál KRESZ t és kresz vizsgád sincsen,

Egy közúti ellenőrzés alkalmával köteles vagy átadni minden

okmányodat, teljesen lényegtelen hogy milyen okból állítanak meg téged. Csak egy szimpla ellenőrzés alkalmával is pont azért hívják ellenőrzésnek az ellenőrzést kisfiam. És most már tényleg ne zaklassál hagyjál engem békén keressél a korosztályokban valakit ahol trollkodhatsz a kérdés alatt.

2022. nov. 15. 00:20
 45/50 anonim ***** válasza:
46%
Az nem trollkodás, hogy jelzek valamit a témával kapcsolatosan, de írtam, akkor jelentsd, aztán ha véletlen nálad kopognak majd a rendőrök, akkor majd elhiszed, ennyi az egész. megkaptad az infodat hol jelentheted, akkor?
2022. nov. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

Jézus atyaúristen téged honnan szalajtottak? 8 osztály megvan?

Nálam akkor sem kopogtat nának a rendőrök ha lenne is jogosítványa mert én csak egy gyanút jelentek elvileg a közérdekű bejelentés lényege ez nem névvel nevezem meg hogy feljelentést teszek de hagyjál már békén engem te hülye gyerek...

Egy bejelentés az nem feljelentés idáig stimmel? Egy bejelentés az egy gyanú. Most azt hogy én 99,9 százalékra tudom hogy nincs jogosítványa akkor a gyanúm már be is igazolódott de még ha lenne is jogosítványa akkor is csak egy szimpla közúti ellenőrzés lenne ő nem tudna semmit köteles átadni az okmányait ugye át fogja adni majd ami nincsen azt mehet szépen a börtönbe mert ez már a sokadik alkalom valószínűleg nem először vezet jogsi nélkül azt is tudom róla képzeld el hogy már börtönben is volt na most akkor erre mit mondasz kisfiam?!


Nagyon ajánlom neked hogy kopj le rólam keressél más kérdést ahol trollkodsz.

2022. nov. 15. 00:25
 47/50 anonim ***** válasza:
30%

Amíg én képes vagyok személyeskedés nélkül kommunikálni, fordítva is illő lenne.

Bejelentés és feljelentés között meg a fő különbség az, hogy bejelentésnél nem nevezel meg személyt, feljelentés esetén megnevezed a személyt, itt pedig utóbbi áll fenn... De írtam, ha annyira biztos vagy benne akkor tedd meg, én már azt is kifejtettem, hogy ugyanúgy vissza tudják követni ha a másik oldalról érkezik rágalmazás miatt a feljelentés itt még ismeretlen tettes ellen.... Pont azért mert régen rengetegen szórakoztak ezzel, hogy jelentgették fel egymást az emberek, és ezért változtattak a jogszabályokon hogy bizony ez sem 100% anonim.


De én tényleg nem kívánok erről többet írni, ha megint személyeskedsz azt már csak komment nélkül jelentem, aztán kész, részemről téma tekintetében megírtam amit tudok.

2022. nov. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
31%

Annyival korrigálnám az 52-es választ, hogy nem rágalmazás, hanem Hamis vád bűncselekmèny lesz, ha a kérdező feljelentést tesz, és mégsincs igaza.


Amúgy a 112-n is lehet névtelen bejelentést tenni, vagy úgy tudom police.hu-n is van már ilyen online elérhető névtelen felület.

Vagy ha felhívod az adott kapitányság belső vezetékesét (Google), akkor ott is bejelenthetsz akár név nélkül is (már ha bent van éppen a vpk).

2022. nov. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, 52, félreolvastam, te a másik fél részéről értetted a rágalmazást... Elnézést, még nem ért le nekem a kávé :)
2022. nov. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
46%
Szakszavakban annyira én nem vagyok otthonos, de igazad van, tényleg hamis vád van ilyenkor, csak nem ugrott be.
2022. nov. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!