Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valakit fel tudok jelenteni...

Valakit fel tudok jelenteni az alapján, ha pusztán nem tetszik a véleménye? Ha az a vélemény "illegális"?

Figyelt kérdés
Tehát pl. az illető azt mondja, hogy semmi rossz nincs abban, ha megölsz egy embert, vagy megerőszakolsz valakit. Van arra jogi precedens, hogy valaki nem lehet egy adott állásponton, vagy csak a konkrét tettért jár büntetés?

2022. nov. 17. 00:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
Szomorú, hogy nem büntetik. Ezért tartunk itt.
2022. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Holokauszt.... na azért büntetnek, ha kételkedsz benne, szóval azért van kivétel.
2022. nov. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Meg ugye a kommunista rendszerek bűnei. De még csak ez sem igaz, mert ezt is nagy nyilvánosság előtt kell bizonygatni, a vélemény maga nem büntetendő.
2022. nov. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12. Ott arról van szó, hogy ha nyilvánosan tagadod a holokauszt vagy a kommunista rendszer bűneit, akkor büntethetnek meg. Attól hogy ezt gondolod, vagy privátban elmondod ezt, az nem bűn. Erre azért volt szükség, mert nagyon sokan használták provokációra a tagadást.

Ez olyan, mint konkrét gyilkossági vagy terrorizmus előkészületek, vagyis amikor nem konkrétan véleményről van szó, hanem elindulásról egy bűncselekmény felé.

2022. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Oké, de az álláspontból (pl. hogy semmi kivetnivalót nem lát egy megerőszakolásban) abból már eleve következik, hogy egyszer meg akarja tenni, nem?


Megmondom miből jött a kérdés, itt egy rendes pedofilnak tűnő emberke elmélkedett az egyik kérdésem alatt arról, hogy szerinte tök rendben van a felnőtt és gyerek között a szex. Ilyenért szerintem már kimondás után is alapból 5 év kellene járjon. És joggal feltételezhető, hogy már tett is ilyesmit vagy készül rá, hiszen a szexuális ösztön az állandóan cselekvésre sarkall."


Kérdező, jogilag nem értelmezhető, hogy szerinted az elkövető ígyis meg úgyis elkövetné a bűncselekményt. Ilyen nincs. Tehát ez hogy feltételezem hogy a jelleméből adódóan meg fogja tenni, ez nem létezik. Ha én gimiben beszélgettem valakivel és azt mondta nekem, hogy megölné a saját tanárát, akkor én mondjam azt a rendőröknek, hogy ő előbb vagy utóbb gyilkolni fog és csukják le?


Nem vagyok jogász, de nevetségesnek tűnik. Persze kivételes esetek lehetnek, ahol valaki nagyon veszélyesnek tűnik, de így ebben a formában nem igaz.


De nem értek a joghoz.

2022. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!