Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt olyan aki nem tudta...

Van itt olyan aki nem tudta kitölteni nèpszámlalást és kijöttek de nem voltál akkor éppen otthon? Tényleg megbüntetik az embert ha nem engedi be őket?

Figyelt kérdés
2022. nov. 20. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nyugi, többször is fognak próbálkozni ha elsőre nem voltál otthon, de egyébként értesítőt is hagynak
2022. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha Éppen dolgozom? Akkor elnézik?
2022. nov. 20. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az értesítőn van tel.szám, amin kapcsolatba kell lépned velük. Ha ezt sem teszed meg, még elmehetsz személyesen a mittudomén milyen hivatalba. Ha viszont az se kóser neked, akkor tényleg megbírságolHATnak. Azért a feltételes mód, mert szerintem ez nem az a helyzet, ahol okvetlen bírságolni akarnának. Szerintem arra az 1-2% trehányra, üldözési mániásra és idiótára ráhagyják az egészet, hiszen statisztika készítéséhez bőven elegendő, ha a lakosság 98-99%-ának az állapotait ismerik.
2022. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon sok ember hiányzik a statisztikából. Nem adják a nevüket, félnek, jobbnak látják jelen helyzetben ha kimaradnak. Így ők arra hivatkoznak hogy már kitöltötték online, és ha a rendszer ezt nem jelzi, akkor azt mondják nyilván a rendszer hibája. Vagy arra hivatkoznak, hogy a másik lakhelyükön töltötték már ki. Szóval simán ki lehet csúszni és ki is csúsznak a statisztikából. Arról meg nem is beszélve, hogy simán lehet hamis adatokat adni, név és egyéb tekintetében is. Én olyan 30%-ra teszem akik részt vettek benne valósan és ez alapján fogja a KSH felállítani az eredményeket. Szóval nem reprezentatív. Önkormányzatnál dolgozom rálátásom van a szervezésre és a bejött adatokra.
2022. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!