Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy gondviselés alatt álló,...

Egy gondviselés alatt álló, magát nem ellátni tudó személyt be lehet perelni? Vagy a gondviselőjét?

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyan dolgot tett ami törvényt sért és amivel tisztában volt tudatosan és belehet bizonyítani hogy a magatehetelensége mellett képes volt elkövetni akkor igen, de nemtudom elképzelni, hogy egy magát ellátni nem képes ember milyen olyan dolgot tudjon tenni amivel törvényt sértett volna.
2022. dec. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként meg olyan nem létezik hogy magát nem ellátni tudó, magát ellátni nem tudó az a helyes kifejezés.
2022. dec. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Hullafáradt voltam/vagyok, nem lehetett volna ignorálni?
2022. dec. 11. 00:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Az egyes válaszodat meg holnap elolvasom (vagy is, ha majd felébredtem), mert fel nem fogom.
2022. dec. 11. 00:10
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Honnan tudjam, hogy hullafáradt vagy, én pl egy órája ittam kávét, és oké, olvasd el ha felébredtél, jó éjt.
2022. dec. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Perelni lehet bárkit bármiért, más kérdés, hogy a bíróság hogyan fog ítéletet hozni.

Ha esetleg nem beszámítható az illető, akkor nem ítélik el, illetve valamilyen kezelésre kötelezhetik.

2022. dec. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja ellátni magát, de ép értelmű, akkor gond nélkül, felel a tettéért.

Én ismerek olyat, aki nyaktól lefelé lebénult. (munka okán többet is) simán el tudom képzelni, hogy akár ilyen állapotban is bűnt kövessen el más kárára valaki, bár nem egy tipikusan "bűnöző banda".

Ha ért fogy, és Pl. megkarcolta a kovcsidat szándékosan, akkor a gondviselőjét.

2022. dec. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pszichés betegségek miatt van a gondviselés alatt.
2022. dec. 11. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor a gondviselő felel érte.
2022. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MDaniel98 ***** válasza:
Elméleti akadálya nincs, ha értelmében nem sérült.
2022. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!