Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tapasztaltatok már karmát...

Tapasztaltatok már karmát vagy igazságtételt/gondviselést?

Figyelt kérdés
Volt már olyan, hogy valamit tettetek, ami után valami hasonló dolog történt veletek. Tehát mondjuk, ha jót, akkor jó dolog, ha rossz, akkor rossz dolog? Éreztetek már valaha ilyet? Miden vallásban megjelenik egy ilyen fajta elv, hol karmaként, hol isteni gondviselésként. Történt már veletek ilyen?

2022. febr. 20. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:

próbálok jót tenni... velem eddig nem sok jó illetve nagyon de nagyon sok rossz és szenvedés történt....

nem azért teszek jót mert hogy ezzel jutalom pontokat kapok hanem mert nem tudom megállni...

persze ez nem úgy van hogy tessék vigyétek az összes pénzemet hanem ha látom hogy valaki elesik megsérül akkor ahhoz oda megyek felsegítem!

volt hogy segítettem egy kislányt elkísérni az iskolába (szegény totál eltévedt és kb 5 utcával lejjebb jött) ekkor még én is iskolába jártam de 18 felett voltam a kislány meg kb 3-4. osztályos...

volt hogy haza kisértem egy kisfiút aki keményen elesett rollerrel beverte a fejét...

volt hogy apámmal kihuztunk egy nőt a fejjel lefelé álló kocsiból ami még kissé füstölt is... tök jó mindenki körbe állt fénykép az ment de senki sem mert segíteni még csak mentőt sem hívni...


a karmát nem tapasztaltam de azt hogy mindegy hogy ki vagy mit csinálsz akkor is szar dolgok fognak történni veled! :DDD

2022. febr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos semmi ilyet nem tapasztaltam.

Egy olyan nőt vettem el,aki miatt a váláskor elúszott a saját lakásom.

Egy barátom félmillióval,össze spórolt pénzemmel,kölcsönkérve lelépett.

Minden ismerkedésem kudarcba fullad.

És olyan családtaggal kell élnem, aki sosem szeretett és miatta munka után utcákon kódorgok.


Mindezt azért,mert jóindulattal voltam, hittem a szeretetben és nem tudtam elhinni,hogy az ver pofán,akit a legközelebb engedek.


Nem tudok hinni az igazságban,mert nincs. És ezt látom a magam környezetében is,csak a sok csalódás,keserűség és azok,akik okozzák, azok élnek mint hal a vízben és még pökhendiek is, vagy nem értik,miben hibásak.

Nagyon sok ember más könnyén át lesz boldog,vagy gazdag....és ez tény, sajnos.

Mondom ezt úgy, hogy senkinek nem kívánok rosszat,sem bajt.

2022. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem rendszeresen történnek olyan dolgok amiket a gondviselésre lehet fogni. De hozzátenném, Istenhívő vagyok, és igyekszem úgy is élni.
2022. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!