Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jófogáson vettem elég jó áron...

Jófogáson vettem elég jó áron egy erős procit, de mint kiderül utólag hogy lopott. Így merjem használni?

Figyelt kérdés

Jófogáson vettem 20 ezer forintért egy i7-8700k- t, meg is érkezett a proci és működik is. De utólag kiderült hogy lopott cuccokat ad el ez a fazon. Nekem lehet ebből bajom?

Hiszen kifizettem a terméket és én azért vettem hogy használjam...



2022. dec. 13. 14:02
1 2 3 4
 11/31 MGéza ***** válasza:
92%

De utólag kiderült... Na és milyen módon? Mert ha a rendőrség keresett meg eleve hogy te üzleteltél vele, például a te számládról érkezett hozzá utalás akkor jobb ha nem használod, mert az onnantól már orgazdaság, sőt bizonyíték visszatartása is lehet a vád ellened.

Ha rendőrségi hírekben olvastad, akkor is hasonlóan járj el, jelents be önként azzal hogy te akkor még nem tudtad. Ha ismerősöktől, face csoportban hallottad/olvastad akkor járt utána alaposan mielőtt azzal állítasz be hogy X.Y. szerintem tolvaj és itt ez a proci, ezt is biztos lopta...

"De az engem nem érdekel hogy Ő lopta, én használni akarom a procit, kifizettem. Innentől kezdve engem nem érdekel a többi."

Szép kis bűnpártoló magatartás, mondhatom. Akkor kellett volna gondolkodnod amikor megvetted hogy gyanúsan olcsó vagy nem? De te csak a saját hasznodat lesed, pedig a következmények miatt jobban kéne aggódnod, mint a pénzedhez ragaszkodni...

2022. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%

"De az engem nem érdekel hogy Ő lopta, én használni akarom a procit, kifizettem. Innentől kezdve engem nem érdekel a többi."

Húha... nagyok a bajok a fejben kérem szégyen!

Orgazdaság, leírták már előttem is. Bűncselekményt követtél el azzal hogy megvásároltad.

2022. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
100%

Tudod biztosra, hogy az proci amit eladott neked az is lopott?

Ha a rendőrség keresi, azt a processzort amit megvásároltál és tudomásod van róla akkor jelentened kell. Ha a rendőrség talál meg téged akkor már nagy bajban vagy.

2022. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
81%

egy orgazda vagy kérdező, és ahogy a válaszaid nézem még hülye is, nem is kicsit.


"De az engem nem érdekel hogy Ő lopta, én használni akarom a procit, kifizettem. Innentől kezdve engem nem érdekel a többi."


Ez azért rohadtul nem így megy,pl: ellopnák tőled a több száz ezres telefonod eladják valakinek apró ért és mikor vissza akarnád szerezni azt mondja a tag hogy az övé mert kifizette és nem érdekli a többi, és ráhagynák az övé kész.Most őszintén neked ez hogy esne te majom ?

2022. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%
Ha jó akarsz lenni akkor vidd el a procit annak akitől ellopták és ajándékozd neki. Mert jónak lenni jó. :)
2022. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
16%
hogyan lop valaki PROCESSZORT XDXD magyarország
2022. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%
Tudom hatalmas logika kell hozzá de pl ellop egy egész gépet és darabonként adja el, na ehhez mit szólsz?
2022. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
90%

"hogyan lop valaki PROCESSZORT XDXD magyarország"


#16 hát ez tényleg nagyon vicces te gyökér, mert ugye senki nem dolgozik számtech boltba, és sehogy nem tudja zsebre vágni az kb kulcstartó méretű valamit igaz ?

de ne menjünk ilyen messzire, betörnek hozzád viszik ami mozdítható köztük a pc-t vagy várjál, ez se lehetséges igaz ilyen még soha nem is történt, igazad van XDDD ? komolyan mondom hogy lehet valaki ilyen sötét és még nevet is magán a majom :D

2022. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%

"Utólag kiderül, hogy lopott. "


Ez nem orgazdaság.

Akkor lenne az, ha a vétel előtt derült volna ki. A másik, hogy az orgazdaság jellemzője az áron alul történő vétel. De ez mindegy is.


Amíg a palkóról nem születik jogerős elmarasztaló itélet, addig csak vélelmezhető, hogy lopta azt, amit eladott, neked.

2022. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként, az itt erősen túltengő, sublód-arcú fa.szomjóskáknak írom, hogy ha vki legál kereskedelmi forgalomban vásárol valamit, ami amúgy tényleg lopott, akkor jogos tulajdonossá válik. Ergo, ilyen esetben a tulaj NEM kapja vissza a cuccot.
2022. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!