Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jófogáson vettem elég jó áron...

Jófogáson vettem elég jó áron egy erős procit, de mint kiderül utólag hogy lopott. Így merjem használni?

Figyelt kérdés

Jófogáson vettem 20 ezer forintért egy i7-8700k- t, meg is érkezett a proci és működik is. De utólag kiderült hogy lopott cuccokat ad el ez a fazon. Nekem lehet ebből bajom?

Hiszen kifizettem a terméket és én azért vettem hogy használjam...



2022. dec. 13. 14:02
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Látom megy az "értelmiségi" eszmecsere de a kérdésemre még mindig nem kaptam választ!

És úgy derült ki hogy lopott, hogy én akartam tőle több cuccot venni, felhívtam, aztán lerázott hogy ne hivogassam többet mert neki ez biznisz és dobja a telefonszámát is, cseréli másikra.

2022. dec. 14. 11:49
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kaptál választ. Ha eljutnak hozzád, lehet bajod, ha jelented, nem. Nyilván nem érdekel, hogy valakitől ellopták, az árából talán gondoltad is, hát viseld a következményeit.
2022. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

"És úgy derült ki hogy lopott,"


Sehogy nem derült ki. Kamuzol mint az állat. Minden fa.sz kérdésed merő kitaláció, csak provokálod a népet, te szarjankó.

2022. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
23#, Te nem csak hülye vagy hanem pofátlan és bunkó is
2022. dec. 14. 14:08
 25/31 anonim ***** válasza:
59%

A bunkó, az te vagy.

Én csak őszinte.

2022. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy egyes emberek mégis mit képzelnek magukról.

Ez a ti kis online játszóteretek, itt kiélhetitek szabadon a haragot meg amit akartok.

Már több hete vásároltam a processzort, csak még nem volt időm berakni a gépbe, és a napokban beszéltem az eladóval megint. Ő maga mondta hogy lopott cucc.

Én nem tudtam róla hogy lopott amikor megvásároltam, tehát nem én vagyok a hibás hogy vettem egy cuccot, mint valaki írta is fentebb.

Nekem az volt a kérdésem hogy SZABAD E használni egy ilyen cuccot, vagy rizikós? Ugye ez informatika, nyilván mindennek van gyári száma stb..

De nekem most nagyon nem fér bele az, hogy se pénz, se gép, és még adjam is vissza a nem tudom hányadik személynek akitől lenyúlta valaki.

Ez lett volna a kérdés, de csak a saját egótokkal vagytok elfogalva(tisztelet a kivételnek). Érdemi választ nem kaptam. IGEN vagy NEM

2022. dec. 14. 14:52
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

"és a napokban beszéltem az eladóval megint."


Mégsem volt sürgős neki az új telefonszám?


" Ő maga mondta hogy lopott cucc."


Igen, ez is nagyon életszerű. Ahogy ez a dumád is:


" felhívtam, aztán lerázott hogy ne hivogassam többet mert neki ez biznisz és dobja a telefonszámát is, cseréli másikra."

2022. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
16%

Két hülye egymásra talált.

A baj ezzel csak az, hogy majd mi fizethetjük az ellátásukat amikor lecsukják őket.

2022. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
69%

Találtam egy cikket, biztos van több is.

[link]

2022. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%

29: ez a cikk - sajnos - hülyeségeket tartalmaz.


A vevőnek nem kell bizonyítani, hogy nem tudta, lopott dolgot vett.

A lopott dolgon is lehet tulajdonjogot szerezni, ha kereskedelmi forgalomban lett vásárolva. Tehát, ha a tolvaj elad egy legális, telefon adás-vétellel foglalkozó cégnek egy lopott készüléket, akkor az azt onnan megvásárló személy már tulajdonjogot szerez és nem foglalhatják le tőle.

2022. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!