Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos - e az eladó követelése?

Jogos - e az eladó követelése?

Figyelt kérdés

Tisztelt Olvasók, Válaszadók!


Igyekszem röviden vázolni a problémát:

Idén januárban vásároltunk egy ingatlant. Az eladó az adásvételi szerződésbe foglalt dátumnak megfelelően nem költözött ki időben, ezért kötbérfizetési kötelezettsége keletkezett. Szóval a határidő lejárta után még a házban tartózkodott közel három hétig. Időközben leesett neki, hogy nem tud időben kiköltözni. A házban található 2 db beépített szekrény. Kitalálta, hogy nem fizet kötbért és ezért itt hagyja a 2 db bútort. Az ügylet alatt finoman szólva sem ápoltunk túl jó viszonyt, ezért birtokba adásnál csak az ingatlanos volt jelen, ő adta át a kulcsokat. Az eladó állítólag mondta az ingatlanosnak ezt a kötbér - bútor kitalációt, de egyrészt az ingatlanos nekünk ezt egy szóval sem említette, másrészt erről semmiféle megállapodás nem született köztünk sem szóban, sem pedig írásban. A kötbért mi behajtottuk rajta és - tudom hülyén hangzik - de most bosszúból követeli vissza a bútorokat. A birtokbaadási jegyzőkönyvre ráíratta az ingatlanossal, hogy itt maradt a 2 db beépített bútor (így, szó szerint). Az adásvételiben pedig az szerepel, hogy megtekintett állapotot vettünk meg. Tudtommal a beépített bútorok a megtekintett állapot részét képezik, hacsak a sorsuk nincs külön rögzítve a szerződésben, vagy nincs külön megállapodás. Küldetett nekünk fizetési meghagyást, aminek ellentmondtunk, így perré alakult. Szerintetek alapvetően jogos felénk a követelése? Illetve a peres eljárás lehet számunkra kedvezőtlen kimenetelű? Összegezve: elköltözött, a bútorokat önszántából itt hagyta, és most visszaköveteli, vagy azokat, vagy az (általa meghatározott) összeget azért, mert behajtottuk rajta a minket (szerződés szerint) jogosan megillető kötbért. Remélem érthető voltam.


Köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 23. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ilyen hülye volt akkor nem, mármint konkrétan rátok íratta és azt hitte, ezzel rendezve van a kötbér, úgy hogy erről ti semmilyen megállapodást nem kötöttetek, ingyen rátok íratta a bútorokat, nem is értem egyáltalán követelése hogy lehet neki.
2022. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fsms ***** válasza:
90%
Nem jogos. Ha nem tetszik neki vigye bíróságra, elveszti a pert. Ami fontos, h bármilyen ügyvédi levelet kaptok azt írásban tértivevényesen válaszoljatok meg.
2022. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Ezt én is abszolút így gondolom.

Egyébként, arról még nem is írtam, hogy követelné a bútorok használati díját, a beltéri harmonika ajtókat (merthogy azt is ő csináltatta), a házban lévő spot lámpákat (merthogy ő vette), a kertben hagyott ezer éves, működésképtelen fűnyírót és még sorolhatnám...


Szóval, sejtem, hogy mi lesz az ügy végkimenetele, de jólesik a megerősítés...

2022. dec. 23. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokba fog ez kerülni neki
2022. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ez olyan piti dolog.

Én is ismertem olyat, aki átadás előtt kivette a villanykapcsolót, meg a szanitereket, leszrelte a WC ülőkét, mert az az övé.


Mi meg úgy vettük át a lakást, hogy (a mi kérésünkre) itt hagytak két széket.

Mi is kidobtuk, de a felújítás alatt hasznos volt.

Egyébként mit akar az egyedi beépített bútorral?

Az sehova máshova nem jó.

2022. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5 - ös:


Igazad van, ez kicsinyes és pitiáner.

Kérdésedre válaszolva, sehová sem jók, nem is tudná használni, egyrészt, mert egy kertes házból költözött panelbe, másrészt pedig az egyik bútor a 45 fokos tetőhöz lett igazítva. Tudomásom szerint panelben ilyen ritkán fordul elő. Ahogyan a kérdésben is írtam, ezt kizárólag bosszúból csinálja, mert nem bírja lenyelni, hogy ki kellett fizetnie a kötbért. Mondjuk, ez megint egy érdekes dolog. Miután ki lett neki fizetve a teljes vételár, még 3 hétig itt héderelt. És még fel van háborodva a kötbér miatt. Arról nem beszélve, hogy emiatt nekem is ki kellett fizetni az én vevőm felé a kötbért. Nem szeretnék számszerűsíteni, de maradjunk annyiban, hogy a mi eladott lakásunk szerződésében 4x annyi volt a napi kötbér mértéke, mint az ő vele köttetettben. Ráadásul, ezt nemhogy nem hajtottam be rajta, még csak nem is tudja. Igen, lehet, hogy rosszul tettem, de nem akartam még több feszültséget. Ezt is a kelleténél hosszadalmasabb és idegőrlőbb procedúra volt bevasalni. De még mindig nincs vége, mert nagyjából havi szinten küldi a mocskolódós/átkozódós leveleket. illetve sms - eket felváltva hol nekem, hol pedig a feleségemnek.

2022. dec. 23. 19:33
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Akkor megdobhatjátok a dolgot egy zaklatás miatti feljelentéssel
2022. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, minden beépített dolog a ház tartozéka - kivéve, ha erről az adásvételiben másként egyeztek meg.

A fűnyíró az nem a ház tartozéka, azt adjátok neki vissza, nehogy kitalálja, hogy vadiúj volt.

A pert garantáltan el fogja bukni, de vannak olyan - számomra érthetetlen - esetek, amikor a perköltséget nem lehet a vesztesre terhelni, hanem neked kell állni. Ennek nézz utána. Ha nagyobb kiadásotok lesz ezzel kapcsolatban, akkor lehet, érdemesebb viszontpert indítani, a költségetek megtérítésére. (Ezt együtt tárgyalják az eredeti perrel.)

Tegyél feljelentést zaklatás miatt, a perben jól fog mutatni egy rendőrségi jegyzőkönyv.

2022. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%

" Nem szeretnék számszerűsíteni, de maradjunk annyiban, hogy a mi eladott lakásunk szerződésében 4x annyi volt a napi kötbér mértéke, mint az ő vele köttetettben. Ráadásul, ezt nemhogy nem hajtottam be rajta"


Mit hajtottál volna be? Milyen alapon? Mi köze neki ahhoz?

Ugyanolyan vagy, mint az, akitől vetted a lakást.

2022. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mi köze van hozzá? Csupán csak annyi, hogy miatta nem tudtunk mi sem időben kiköltözni. És igen, megtehettem volna, még akkor is, ha nem érted az összefüggést. A válaszod alapján ugyan olyan értelmes lehetsz, mint az elaďó, de azon sem lepődnék meg, ha ő lennél... De az már nem jut el az agyadig, hogy elengedtem az egészet ugye? Ha ugyan olyan lennék, már régen perre mentem volna. Egyébként nem ez volt a kérdés. Minek szólsz egyáltalán hozzá, ha nem tudsz érdemben hozzáfűzni semmit? Ha nem tudod értelmezni a kérdést, inkább maradj meg a csattogós falepkénél. Ha meg nem olvasod végig, tartsd meg a véleményed. Amire reagáltál, az az én válaszom volt egy másik kommentelőnek. Kérdezem én, neked ahhoz mi közöd van? Nagyeszű...
2022. dec. 26. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!