Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok igényelni új születé...

Hol tudok igényelni új születési anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés

Szeretnék új születési anyakönyvi kivonatot kérni magamnak. Mivel az 1990-es években születtem, így még a régi eredeti van, meg viszont amihez szükséges lenne, ahhoz az új többnyelvű lenne szükséges.


Ebben az esetben hol tudok igényelni? Sajnos ügyfélkapun keresztül nem működik a dolog, mert ahhoz szükséges lenne a 2014-től kiállított digitális verzió.


Abban a kórházban tudnak nekem újat kiállítani ahol születtem? Vagy bármelyik városban, bármelyik kormányablaknál személyesen elintézhető?



2022. dec. 24. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Anyakönyvi kivonat iránti kérelmet bármely anyakönyvvezetőnél, hivatásos konzuli tisztviselőnél elő lehet terjeszteni.

Az anyakönyvi ügyintézésénél az ügyfél személyazonosságának igazolására minden esetben szükség van


érvényes személyazonosító igazolványra vagy érvényes útlevélre vagy

érvényes, 2001. január elseje után kiállított érvényes vezetői engedélyre.

lakcím igazolásra (ez lehet lakcímkártya, vagy régi típusú személyigazolvány)


Az anyakönyvi kivonatok kiállításának illetéke: 2017. március 16-tól illetékmentes.

2022. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!