Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény, ha valaki...

Bűncselekmény, ha valaki benyúl az autómba, hogy megüssön vagy kirángasson, vagy csak kárt tegyen benne, de én megszúrom a kezét a magamnál tartott, megengedett pengehosszal rendelkező késemmel?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ez belefér a jogos önvédelembe.

2023. jan. 9. 13:19
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
88%

Gázspray nem minden helyzetben alkalmazható.

Az én autómban is van egy 5 cm-es kés arra az esetre elsősorban, ha a biztonsági övet kellene elvágnom.

Amíg a rendőr kiér, addigra már 5x megfojtják a kérdezőt, két szemét kinyomják és elviszik a kocsiját :D


A birtokos - a birtok (birotknál még értsd: autó, saját testi épség stb stb) megvédéséhez szükséges mértékben - önhatalommal is felléphet, amennyiben más birtokvédelmi eszköz igénybevételével járó időveszteség a birtokvédelmet meghiúsítaná. [Ptk.]


Ez magyarul annyit tesz, hogyha nincs időd megvárni, amíg a rendőr kiér, akkor ahogy tudsz, védekezz, hogy megvédd magad/másokat, vagy a javadat/mások javát.

2023. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Thunderfairy ***** válasza:
Inkább a kés helyet legyen az hogy veszel egy gázsprét és szembefujod vele. Vagy bezárod a kocsiajtót, természetesen nem leengedet ablakkal. Egyébként beleférhet ez is a dologba.
2023. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Pont jókor jött ez a videó, ilyenre gondoltam: [link]
2023. jan. 21. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!