Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a következménye, ha elnézte...

Mi a következménye, ha elnéztem egy büntetőügyi tanúzás időpontját?

Figyelt kérdés
Fel akarom hívni a bíróságot, de idegesít a dolog. Ma kellett volna mennem, holnapra volt feljegyezve a naptáramba. Nem vagyok nagyon fontos tanú, és rendőrségen már kikérdeztek. Mi történhet? :(

2023. jan. 11. 16:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne azt ecseteljétek, hogy milyen hülye vagyok, mert tudom. :(
2023. jan. 11. 16:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt jelezd, hogy eltoltad, mert következő tárgyalás előtt, az éjszakafolyamán visznek, előállítanak, hogy időre ott légy a tárgyaláson. Legalább is a haver így járt, hajnali 1 órakor jöttek érte.
2023. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na még csak az kellene.. :( Most írtam egy emailt az ügyintéző tisztviselőnek, de idegesít, hogy mi lesz. Köszönöm a választ.
2023. jan. 11. 17:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehetek-e azon kívül most valamit, hogy megírtam, hogy balfék voltam?
2023. jan. 11. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ez az első alkalom, akkor vélhetően csak megidéznek újra, amire NAGYON ajánlott időben, rendesen, felkészülten elmenni.


Ha szerencsétlen vagy, a következőre már elrendelte a rendőrségi elővezetést is. (De hasonló ügyben múltkor csak a 3. alkalommal kért rendőrségi elővezetést a meg nem jelenő tanúkra, tehát kétszer idézte őket először "simán".)

2023. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Első alkalom.
2023. jan. 13. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!