Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis érettségi bizonyítvány...

Hamis érettségi bizonyítvány birtoklása pénzbüntetéssel megúszható?

Figyelt kérdés
Bizonyítékként egy fénymásolat van a munkaügyi hivatalnál, ez alapján jelentettek fel szeptemberben. Mi fog történni most? Mennyi idő alatt ítélnek el?
2010. okt. 3. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez okirathamisítás, és tudatos csalás, ezért ez nem egy apró vétség, hanem büntény - és erre börtönbüntetés jár, ami esetleg lehet felfüggesztett, de ennek ellenére ettöl kezdve büntetett elöéletü vagy.
2010. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Pénz és közmunkára való bocsátás ítélete mellett letöltendő vagy felfügesztett börtönbüntetés kiszabása várható.

Mindezek mértéke függ az eset súlyosságától, az előélettől és az okirat hamisításának céljától/milyenségétől is!

2010. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
És ez a kérdés miért nem az előtt ötlött fel benned, hogy beszereztél egy hamis érettségit?
2010. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kb 5 éve vettem, egyik ismerősöm intézte. Azt mondta a gimnázium rendszerébe egy ott dolgozó rögzíti az adataimat. Tudom hogy nagy hülyeséget csináltam. Az sem mentesíthet hogy tulajdonképpen hasznom nem is volt belőle. Egyedül a munkaügyi központban lefénymásolták, és le is ellenőrizték.
2010. okt. 3. 10:07
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ha csak egy fénymásolat van akkor az alapján hogy ítélhetnek el? A pénz büntetést még elfogadnám, de börtönbe nem szeretnék menni. Ez már így is jó lecke mert rettegek hogy mi fog történni.
2010. okt. 3. 10:11
 6/18 A kérdező kommentje:
Előélet: 10 éve belekeveredtem egy verekedésbe amiért kb 5 év múlva 60 ezer forintot kelet fizetnem.
2010. okt. 3. 10:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék ilyet. Hol lehet intézni?
2010. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ne akarj tessék leérettségizni, én is megszívtam.
2010. okt. 3. 10:24
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizzen a fene. Hogy szívtad meg? Ha jól értem a M.Ü központ elfogadta.
2010. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A munkaügyi központban lefénymásolták, majd most szeptemberben le lett ellenőriztetve. Azt írták a levélben hogy megtették a szükséges lépéseket.
2010. okt. 3. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!