Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szembemennétek a közvetlen...

Szembemennétek a közvetlen főnökötökkel túlóra ügyében, ha csal a főnök a károtokra, és épp a céges szabályzattal ellentétesen jár el?

Figyelt kérdés

Régebben úgy ment a túlóra hogy ha valaki nem végzett a munkával benn maradt tovább és szépen beírta a jelenlétibe is. A cég meg fizethette a túlórát. Ezzel sokan visszaéltek, direkt elhúzták a melót, és beírtak túlórákat.

A cég meg az asztalra csapott, és hozott egy olyan írásos rendelkezést hogy túlóra csakis a cég előzetes írásos elrendelésére történhet. Ha nincs előzetes elrendelés nincs túlóra sem,túlórát pedig CSAKIS a fenntartó rendlehet el, még a közvetlen főnöknek sincs rá joga.


És én nem először és nem másodszor kerülök abba a helyzetbe, hogy a közvetlen főnök ott marasztal túlmunkára, mindennemű elrendelés nélkül. És mivel ez a túlmunka hivatalosan nem is létezik, mert nincs elrendelve így evidensen ki se fizetik hiszen a fenntartó, aki fizet, nem is tud róla.


Mit tennétek ebben a helyzetben? FELDOBNÁTOK a közvetlen főnököt a fenntartónál, leírva ezt az egészet?


Hozzáteszem, hogy bár nem a közvetlen főnök a munkáltató, de kirúgatni simán ki tud.elég egy email a fenntartónak és repültem! AZért ezt is bele kell kalkulálni


2023. jan. 21. 10:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
ki se mernék írni ilyen kérdést el se tudom képzelni mit élhetsz át hogy ekkora csicskának vagy nézve hazafele úton min töprengsz?
2023. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"vagy nézve hazafele úton min töprengsz?"


Azon hogy ha innen netán kirúgnak mert ellent mertem mondani a főnöknek, akkor hova megyek? Utcát söpörni avgy közmunkázni mert máshova nemigen.


EZEN TÖPRENGEK.


Van még kérdés?

2023. jan. 22. 10:06
 13/17 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola.
2023. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Micimacko67 ***** válasza:
Kérdező, igen van még kérdés! Mikor dugulsz már el és unod meg ezeket az idióta, tenyésztett kérdéseidet!
2023. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Mikor dugulsz már"


Majd ha meghaltam. vagy ha bedől ez a retek oldal. majd akkor. addig meg itt leszek, akárki akármit is tesz.

2023. jan. 22. 10:18
 16/17 anonim ***** válasza:
elég balf.asz lehetsz és akkor életed végéig egy munkahelyen vergődsz majd?
2023. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Micimacko67 ***** válasza:
Kérdező, ezzel elismerted, hogy csak kitalált kérdésekkel kamuzol!
2023. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!