Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki 5-10 perccel a kezdés...

Aki 5-10 perccel a kezdés előtt ér be a munkahelyére, az azt az időt túlóraként számolja?

Figyelt kérdés
Én a buszom miatt 5-10 perccel előbb érek be az irodába. Lefőzök egy kávét, netezek egy kicsit, majd bekapcsolom a gépet és csak utána kezdem a hivatalos munkát. Ti ezt az 5-10 percet beleszámítanátok a munkaidőbe?

2022. okt. 18. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Nekem két kolléganőm is háromnegyed órával előbb ez be, mert vagy így van vonat, vagy kesnenek fél órát.


A munkáltatót az érdekli, hogy 8-16 között ott legyel, magánügy, ha te előbb érkezel, az nem túlóra.


Akkor a fél világ előbb járna be. És tovább naradna...

2022. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen nem. 5-10 perc meg különben is semmi.
2022. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Itt ( Ausztria ) beleszámit.

Én is irodában dolgozom.

Beérek 07:00-ra lestempelek és 16:00kor hazamegyek.

Vagy 15:30

2022. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Amikor kimész pisilni vagy beszélgetsz a kollégákkal csak úgy, akkor is méred az időd?
2022. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk beléptetés van, így minden plusz perc túlórának számít, de azért 5-10 percet nem lebegtetnék a főnök orra előtt, hogy fizesd ki, mert túlóráztam. Egyébként nálunk tök jól megvan ez oldva, mert 2 havonta van óraelszámolás, és a fix órakeretednek ebben a 2 hónapban meg kell lennie. Ha túlórázol azt nem fizeti senki, hanem beleszámít az órakeretbe, így letudod csúsztatni. :D
2022. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs semmilyen időelszámolás, vagy mérés. Mindenki magának írja fel, ha túlórázik
2022. okt. 18. 12:01
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Mi a belépő kártyánkkal blokkolunk a lépcsőházban lévő terminálon, onnan ketyeg a munkaidőnk. De nem túlóra, rugalmas munkaidőben vagyunk, 9-14 óra között kötelező bent lenni, de az előtte, utánna lévő időt magunk osztjuk be.

Ha sok a meló, akkor akár 1 csúszónapot is össze lehet gyűjteni, mikor kevesebb akkor kiveszem.

2022. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Sokkal előbb szoktam a munkahelyemre bemenni, mint a kezdési idő, de ez járulékos veszteség nálam, mert nekem szükségem van erre az időre ahhoz, hogy amikor ténylegesen nekiállok dolgozni, akkor már tényleg csak a munkával kelljen foglalkoznom.
2022. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Tehát valójában csinálhatnád fordítva is, dolgozhatnál, és csak utána, szünetben kávéznál?

Mert akkor nics mire túlórát számolj (meg amúgy sem).

Ezért jó a rugalmas munkaidő, kártyát húzok amikor belépek az épületbe és amikor ki. A kettő között munkaidő, perc alapon elszámolva

2022. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az maganugy ha hamarabb mesz. Am se munkaval toltod
2022. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!