Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves kor alatt hogy működik...

16 éves kor alatt hogy működik a költözés?

Figyelt kérdés
A 15 éves fiú barátom elköltözött a baràtnőjéhez. A kérdésem csak annyi, hogy lehetséges ez? 16 èves kor alatt hogyan tud egy másik családhoz költözni? 400km messzire ment, tehát nem is az van hogy csak néhány napra.

2023. febr. 2. 14:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Én 18 vagyok. :)
2023. febr. 2. 14:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy a szülei megengedték.


Ennyi idősen sokan már rég kolisak.


Vagy régen pl az szokás volt, hogy rokonnál vagy barátnál lakott a gyerek, mert messze volt az iskola.



Költözésről viszont csak akkor van szó, ha életvitelazerűen ott van. Ha ott töltötte az egész x hetes karácsonyi vakációt, az nem költözés.

2023. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem koliba ment, se a csaladtagjához. Oda koltozott a lanyhoz.
2023. febr. 2. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szülői engedéllyel.
2023. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha jól tudom szülői engedély kell, de ezt igazából egyedül akkor veszi észre bárki is ha a szülő elkezd hepciáskodni hogy a gyereke hogy merészel máshol lakni, és a korát fel akarja használni ellene. Ha nem hepciáskodik, akkor senkit sem érdekel hogy hol lakik, legfeljebb a lakcímkártyán szereplő címmel adódhatnak gondok, például ha orvoshoz megy, de ott is meg lehet oldani könnyedén.


Én például így költöztem el 15 évesen szüleimtől. Egyszer volt egy ilyen jelentgetés felém hogy "eltűntem" mikor elkezdtek hepciáskodni (úgy hogy amúgy minden nap pontban megjelentem iskolában/munkában, illetve egyéb hivatalos papírmunkát is elvégeztem amit más az engedélyemmel sem csinálhat meg helyettem, fuck logic), de aztán lenyugodtak végre. Utána már senkit nem érdekelt hogy éppen milyen lakcím van azon a papírdarabon, az élet ment tovább, immáron számomra emelt életminőséggel.

2023. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!