Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba költöznénk a...

Németországba költöznénk a családdal,lakás bérlés hogy működik?

Figyelt kérdés
Férjemmel és egy 4 éves gyermekkel mennénk jövőre. Az albérlet áraknak már utánanéztünk, na de odakinnt a kaukció stb hogyan működik? Egy ismerős mondta, hogy ő 8000 euróval indult meg és haza kellett jönnie mert nem tudott belőle albérletet kivenni,mert 1 évre előre kiakarták fizettetni. Mi úgy terveztük, hogy a férjem év elején átmegy egy német céghez (már kint van,csak itthoni cégnél) és kivesz egy lakást,mi úgy mennénk utána, hogy már van lakás és neki egy állandó kinti munka. De ez az ismerős nagyon elbizonytalanított sokmindennel kapcsolatban, amiről úgy gondoltam elég informált vagyok, mert 8000 eurónk azért nem lenne hirtelen albira.

2023. jan. 20. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lakás bérlése elött kifizeted a három havi akuciót plusz az elsö havi lakbért.

Egy évre elöre nem szokás elkérni a lakbért, föleg, ha van az illetönek fix munkahelye, igazolt jövedelemmel.

Erösen kérdés, konkrétan hová, melyik városba akartok menni, mert az árak igen eltéröek, illetve a lakás méretétöl is függ.

Bayernban egy kétszobás lakás - ennél kisebbet nem adnak ki gyerekes párnak - legalább 1000-1200 Euro plusz rezsi, de Münchenben vagy más nagyvárosban ennél is több.

2023. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy nagyjából jó amit az 1# írt. Arra figyeljetek majd, hogy ha el akartok költözni az albérletből nem kapjátok vissza egyből a kauciót. Akár hónapok múlva vagy rossz esetben 1 év után adják vissza ha az utolsó éves elszámolás is megérkezik.
2023. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 havi kauciót kérnek szinte minden esetben. Kell majd a férjed munkaszerződése.


Sok sikert!

2023. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 havi kaució, munkaszerződés és a banktól igazolás, hogy nem adós, aki kiveszi a lakást. Ez lehet tartományonként eltérő.
2023. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!😊
2023. jan. 20. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi Essenben lakunk, 77nm-es lakás, ebben 2 hálószoba, nappali, fürdőszoba és előszoba van, plusz erkély. Havi 750 EUR-t fizetünk.

A férjed német munkaadói igazolással és 3 havi kaucióval tud majd kivenni lakást. A kaució 3xKaltmiete.

A tetőtéri lakások olcsóbbak általában, a földszintiek drágábbak.

2023. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 1 évre előre ki akarták fizettetni vele akkor ott valami bibi volt. Egymaga egy pici kis lakásban 3 havi kaucioval targyhavi bérleti díjal szerintem 3 hónapig kihúzta volna 8000 Euróból. Még munkát is szerintem talált volna mielőtt elfogy a pénze. Decez csak az én meglátásom. Lehet más jobban tudja.


N

2023. febr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!