Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nemzetközi relokáció hogy...

Egy nemzetközi relokáció hogy működik? (Lent)

Figyelt kérdés

Pl szeretnék Barcelonában vagy Rómában dolgozni mondjuk.


Elkezdem nézegetni Linkedin-en az állásokat, pályázok.

Ha felvesznek akkor kb mennyi időt szoktak adni a kiköltözésre?


És pl Housinganywhere.com-szerű oldalakon érdemes az első szállást lefoglalni?


+ Amikor kiköltözöl egyből minden cuccot (pl ruhák) viszel, vagy több körben?



2021. szept. 12. 03:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én így csinálom/csináltam. Általában jelzem, hogy szinte azonnal tudnék kezdeni, ha tudnak ideiglenesen szállást biztosítani. Kiköltözést én autóval tervezem, hogy több cuccot tudjak magammal vinni. (Mondjuk én csak német nyelvterületre pályázok, Barcelonába már macerás lenne vezetni)
2021. szept. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megkérdezni, hogy a munkáltató vagy a toborzó (recruiter) tud-e segítséget nyújtani, mert van, hogy a munkáltató is tud, de van olyan is, hogy a költözésben segédkezik (papírozás, tárgyalás stb)
2021. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Becsbe mentem ki, ott a ceg semmi segitseget sem adott, penzem sem volt, az elejen Mosonmagyarovarrol kellett ingaznom, ket honap utan tudtam Becsben lakast berelni, nagyon gaz volt.


Amikor Zurichbe mentem ki ott a ceg allt mindent. Repulot az interjura, az elso honapban apartmanhotelt, mindent.

2021. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amugy kikoltozesnel alig vittunk ki cuccot Svajcba, most megyunk haza 8 ev utan, hat visszafele tele volt egy teherauto :)
2021. szept. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Prágába 2 teljes nagy bőrönddel mentem. Szerintem ez alap, de ennél többet nem tudtam volna vinni. Aztán ami kell, azt kint megveszed. pl. bútorok. A legnagyobb szívás az egészben az maga a lakáskeresés-nekem a cég 0 segítséget nyújtott-az, hogy kauciót is kell fizetned, illetve fizetést is csak a következő hónap közepén kapsz. Én még nagyon fiatal vagyok (27), de ha megint költöznöm kéne, akkor tuti úgy csinálnám h előtte dolgoznék itthon, és ha azt érzem van elég keretem az első hónapra, akkor mennék ki.
2021. szept. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!