Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A céges rendszergazdának mi...

A céges rendszergazdának mi gondja van vele hogy PGP-vel küldöm el a maileket néha (házirendsértés)? Állítólag nem néz bele a levelekbe, de ha nem néz bele, nem mindegy hogy enkriptálva van a levél?

Figyelt kérdés

Kaptam írásban több figyelmeztetést (privacy policy violation) hogy sértettem a házirendet. Majd behívott a főnök hogy ez volt az utolsó eset még 1 és repülök.

A figyelmeztetés alapja: néhány emailt a céges levelezőből PGP-vel küldtem el vagyis titkosítva.

Ebbe pedig csak a fogadó fél nézhet bele, akinek dekript kulcsa van hozzá, a rendszergazda nem.

A rendszergazda azt mondja ő nem olvasgatja a leveleket (noha megtehetné).


NEM ÉRTEM!

Ha nem olvassa nem mindegy neki a PGP? Hiszen hát nem olvassa... (és ugye PGP-vel nem is tudja)


Most akkor olvassa vagy sem?


2023. febr. 15. 10:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Van egy házirend, be kell tartanod. Nem kell megértened. Amúgy az adatszivárgás megelőzésére elég észszerű.
2023. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Melyik része nem világos neked abban, hogy van egy házirend, abban meg van szabva mit tehetsz és mit nem a céges levelezésben és azt te megsértetted?

Nyilván nem véletlenül van megszabva, hoyg mit nem használhatsz, lényegtelen, hogy a rendszergazda bele akar-e nézni a levelezésbe vagy sem.

ha le van írva a házirendben akkor be kell tartanod. Ha bajod van a házirend eme rendelkezésével akkor ELŐBB érd el, hogy megváltoztassák, utána majd nem lesz gond amit csinálsz.

Itt a szabályok betartása a lényeg. Szimplán ez a szabály, ezt te elfogadtad amikor odamentél dolgozni és be kell tartanod akkor is ha te értelmetlennek vagy feleslegesnek tartod. Mivel nem te döntöttél róla, neked csak be kell tartanod.

Ha bajod van a szabállyal akkor vedd rá azt akinek joga van megváltoztatni, hogy változtassák meg.

Ha a házirendben az van, hogy a küszöbön mindenkinek cipőt kell cserélnie vagy át kell bújnia a sorompó alatt, akkor ezt kell betartani. Ha nem tetszik a szabályt kell megváltoztatni és nem itt kérdezni miért is fenyegetnek kirúgással ha nem tartod be a rád is kötelezően érvényes házirendet!

2023. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Melyik része nem világos neked abban, hogy van egy házirend,"


Hát pont ez az hogy a céges házirendben EMLÍTVE sincs a kimenő levelek enkriptálása.... szóval akkor mi a kifogás alapja voltaképpen?

2023. febr. 15. 10:27
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem nézek bele a céges levelezésbe, de ha incidens van, akkor azt sem mondhatom, hogy bocsi, de titkosítva van minden, nem tudok mit tenni. Fel kell fogni, hogy a cég, mint szervezet működik, ahol az adat nem a te a tulajdonod.
2023. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

a céges házirend szerint nem használhatok olyan szoftvert amit nem a cég telepít. csakhogy a levelezőprogri egyik szolgáltatása a PGP.

Nem kell semmit telepíteni csak enabled és kész.

2023. febr. 15. 10:31
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne pipáld be, ennyire egyszerű a megoldás.
2023. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Semmi gond akkor sima plain text leveleket küldök majd akinek akarok, de N+1 értékkel eltolt ábécével. Vagyis minden karakter egy másik karaktert jelent (N+1 ...) de hogy mennyi az az "1" azt csak én én és a címzett tudom majd.


és akkor azt szabadon olvashatja a rendszergazda. Nyugodtan belenézhet semmi módon bele nem köthet elvégre plain text.

Nézze...


Jó lesz így?

2023. febr. 15. 10:41
 8/20 A kérdező kommentje:

pl levelem egy sora

clrxxeiksatzmwogckpueoyzzkfhfcyvfazbkghpgrgsolvytn


hát jó olvasást, belekötni nem lehet. plaint text.

2023. febr. 15. 10:47
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 Te magad írtad le, hogy "Kaptam írásban több figyelmeztetést (privacy policy violation) hogy sértettem a házirendet. "

Azt nem írtad le hogy nincs benne ilyen a házirendben. Most meg rajtam kéred számon, hogy én ezt miért nem tudom?

Vitasd meg a rendszergazdával!

2023. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ha mindenképpen ki akarod rúgatni magad akkor ez jó megoldás hozzá. De akkor minek írsz ki ide kérdést?
2023. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!