Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A céges rendszergazdának mi...

A céges rendszergazdának mi gondja van vele hogy PGP-vel küldöm el a maileket néha (házirendsértés)? Állítólag nem néz bele a levelekbe, de ha nem néz bele, nem mindegy hogy enkriptálva van a levél?

Figyelt kérdés

Kaptam írásban több figyelmeztetést (privacy policy violation) hogy sértettem a házirendet. Majd behívott a főnök hogy ez volt az utolsó eset még 1 és repülök.

A figyelmeztetés alapja: néhány emailt a céges levelezőből PGP-vel küldtem el vagyis titkosítva.

Ebbe pedig csak a fogadó fél nézhet bele, akinek dekript kulcsa van hozzá, a rendszergazda nem.

A rendszergazda azt mondja ő nem olvasgatja a leveleket (noha megtehetné).


NEM ÉRTEM!

Ha nem olvassa nem mindegy neki a PGP? Hiszen hát nem olvassa... (és ugye PGP-vel nem is tudja)


Most akkor olvassa vagy sem?


2023. febr. 15. 10:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te mentálisan alkalmatlan vagy irodai munkavégzésre.
2023. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

""Kaptam írásban több figyelmeztetést (privacy policy violation) hogy sértettem a házirendet. ""


Hát ezt DIREKT nem írtam bele mert pont ezzel akartam rávilágítani az egész helyzet abszurd voltára!


Gondold el!

1. Üzi: sérted a házirendet!!

2. Én: Mivel?

3. A PGP üzenetekkel!

4. És hol van leírva a házirendben hogy ezt nem szabad??

5. Sehol.


Hát akkor... mi is a helyzet? Mit is sértek?

2023. febr. 15. 12:22
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványi iskola újabb fejezete.
2023. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"csakhogy a levelezőprogri egyik szolgáltatása a PGP."


Amit céges e-mail címmel, a cég infrastruktúráját használva küldesz ki, az a cég tulajdona.

2023. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

És én megfosztom őket a tulajdonuktól? Nem.


Küldöm a tartalmat, nézzék ahogy akarják. Ja hogy nem értik mert enkriptum? Hát szar ügy.

Az ő tulajdonuk vigyék. Ahogy van ÚGY vihetik is. Fejtsék meg.

2023. febr. 15. 15:04
 16/20 anonim ***** válasza:
Na benézett a másik fiók is 🤣🤣🤣
2023. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, a teljes fogalmatlanság esete áll fenn. Az egy dolog, hogy titkosítod PGP-vel az üzeneteket, mert biztonságos lesz, milyen jó, de ha a túloldalon nincs kliens-oldali támogatás (márpedig nem szokott lenni) hozzá, akkor nem tudják elolvasni a levelet. Sőt, mondok még jobbat: A cég levelező szervere fekete listára kerülhet, mert értelmezhetetlen tartalmú levelek érkeznek róla, ami önmagában eléggé gyanús.


Képzeld el milyen jó lehet úgy levelezni, hogy sűrgős üzleti ügyben várnád az emailt, kapsz valami zagyvaságot, ami a SPAM-ben landol. Mondjuk észreveszed, mondjuk válaszolsz rá, majd válaszként jön megint valami zagyvaság. Szerinted egy ilyen céget ilyen kommunikációval komolyan fognak venni ezek után?

2023. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Úgy érzem, a teljes fogalmatlanság esete áll fenn. Az egy dolog, hogy titkosítod PGP-vel az üzeneteket, mert biztonságos lesz, milyen jó, de ha a túloldalon nincs kliens-oldali támogatás "



VALÓBAN A TELJES FOGALMATLANSÁG ESETE ÁLL FENN!! A RÉSZEDRŐL!!


EZZEL kezdtem:

Ebbe pedig csak a fogadó fél nézhet bele, akinek dekript kulcsa van hozzá, a rendszergazda nem.


Magamat idéztem. A fogadónak evidensek megvan a kulcsa. LE IS ÍRTAM.


Akkor várom a választ. KI is a fogalmatlan?

2023. febr. 15. 16:51
 19/20 anonim ***** válasza:
Ne etessétek a trollt.
2023. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"A cég levelező szervere fekete listára kerülhet, mert értelmezhetetlen tartalmú levelek „


Ja és hadd kérdezzem már meg: hogyan derül ki hogy a levél tartalma értelmezhetetlen?? HM? Hát belenéz??? Hát állítólag nem!! De ha nem néz bele honnan tudja hogy nem értelmezhető? Hm?

2023. febr. 15. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!