Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a bíróság bírósági meghagyá...

Ha a bíróság bírósági meghagyást bocsát ki, akkor a bírósági meghagyás életbe lépése után is jön még levél a bíróságtól vagy csak akkor, ha a másik fél ellentmondott?

Figyelt kérdés
December 20-án lépett elvileg életbe a bírósági meghagyás a volt munkahelyemmel szemben, mert nem fizették ki a munkabérem. A cég időközben felszámolás alá került, beszéltem is telefonon a felszámolóval, mondta, hogy megkaptáka bírósági meghagyást és benyújtják az állami bérbiztosítási alapnak, miután hatályba lép a meghagyás. Nem mondta, hogy ellentmondanának vagy elleneznénk vagy bármi. Most viszont nem vagyok otthon,de mondta szomszéd, hogy jött egy hivatlos levelem a törvényszéktől. Csak nem tudom mire gondoljak, hogy ellentmondtak és tárgyalás lesz vagy ez normális, hogy a bbírósági meghagyás életbe lépése után is még küld leveleta bíróság?

2023. jan. 10. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Jogerőről még jön végzés természetesen, ha nem volt ellentmondás.
2023. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!