Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy másik EU-s országban...

Ha egy másik EU-s országban postafiókot bérlek, fizetem a TB-t és bejelentem magamat, bankszámlakivonatot mutatok nekik és rendszeresen kinézek oda a leveleim végett, de itt élek Magyarországon, akkor az feljogosít engemet letelepedési engedélyre?

Figyelt kérdés

2023. febr. 19. 21:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Továbbra sem írtad le, hogy állampolgárságra gondolsz-e, vagy csak ott lakásra. Ott lakáshoz csak regisztrálnod kell magad 3 hónap után, állampolgársághoz aktívan ott is kell élned x évet.
2023. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Végső soron állampolgárság, főleg, ahol a többes állampolgárság is engedélyezve van.
2023. febr. 20. 10:08
 13/15 anonim ***** válasza:
Minden országnál vannak feltételei az állampolgárság megszerzésének. Meg kell nézni a konkrét országnál mit írnak.
2023. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#11

Ez ugyan országfüggő, de EU-s polgárként bejelentkezni nem ugyanaz mint állandó letelepedési jogot kérni és kapni. Az állampolgárság kérdése meg aztán végképp külön téma, ahány ország annyiféle feltételrendszer.

2023. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#10: „A postafiók egy olyan opció, amely odaköt.”


Szerintem meg inkább gyanakvásra adhat okot és arról árulkodik hogy igazából nem is tartózkodsz az adott országban. Ez addig nem is probléma amíg az adóhatóságok előtt tiszta a státuszod és Magyarországot jelölöd meg mint állandó lakhelyedet.

2023. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!