Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a postás a lakcímemre a...

Ha a postás a lakcímemre a pénzemet kézbesítette egy másik személynek aki most nem akarja nekem átadni, akkor milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés

A postás egy másik személynek adta át a vagyont, és most ő nem akarja nekem átadni. Aggódom hogyha pereskednék úgyse kapnám meg a pénzem, és nekem semmi jó nem származna másnak a kárából.

Úgy tájékoztatott egy családtagom hogy a postásnak alapból nem szabadott volna másnak adni a pénzem szóval a posta utólag kifizetheti nekem az összeget, és ezt levonják majd a postástól.

Mit tehetnék hogy visszakaphassam? A válaszokat és segítséget köszönöm!



2022. dec. 28. 20:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Ui: ötvenezer forintról van szó
2022. dec. 28. 20:29
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Tegyél panaszt a postánál. Ha nem volt meghatalmazása annak aki átvette akkor nem lett volna szabad neki átadni.
2022. dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Az ötven ezer forintos VAGYON.

Egyébként kivel élsz te közös háztartásban aki lenyűlja a pénzed ?

2022. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző, fizetési meghagyás.
2022. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Pont ötvenezer ment a nevedre és a címedre. Aminek a jogtalan felvétele "összeg" szempontjából pont 1 forint híján még szab. sértés ,és nem bűncselekmény.


A postás kézbesíteni akarta az összeget. Amihez a te esetedben is személyazonosításra alkalmas okmány (fényképes ,betűjel szám), és lakcímkártya szükséges + olvasható aláírásod.(persze ha ismer a postás csak szig. számot firkant és viszont látásra).


Mivel te nem voltál otthon "valaki" odament a postáshoz és átadta a szükséges okmányokmányait az átvevő lapon bejelölte magát férj ,feleség, közeli hozzátartozó, esetleg hamis meghatalmazás(ami már rizikós), ugyanis az átvevő lap a postásnál marad így könnyen visszaellenőrizhető a jogsértő személy.


Természetesen tehetsz panaszt a postán, de ha minden az előírás szerint ment(!) a postától nem kapsz vissza semmit. A pénz egyébként is jogosulatlan személyhez került. A posta nem eljáró, végrehajtó szerv ezért feltehetően egy ellenőrzés után átadják az ügyet az ebben illetékes rendőrségnek, akik megteszik a szükséges intézkedéseket.


Amennyiben a jogtalan pénzt felvevő , hamis okmányokat használt nem csak, szabálysértési eljárást ,hanem közokirat hamisítás ügyét is vizsgálni fogják.

Én sem tudom kivel, kikkel vagy közös lakcímre bejelentve. De ez nem úgy működik ,hogy a postától csak úgy visszakapsz ötvenezret.


Lesznek következmények ,és az igazságra nagy valószínűséggel fény fog derülni.

A "vagyon" előbb utóbb visszakerül hozzád, ha minden úgy van ahogy leírtad.

2022. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Legalább írd már le, hogy miről is van szó valójában. Akkor nagyobb eséllyel kapnál hasznos választ.

KI vette fel a pénzedet, aki nem akarja neked átadni? És egyáltalán, hogy került ő képbe az átadásnál? Ez az, ami nagyon nem mindegy.

A postás átadhatja veled azonos lakcímen élő és tartózkodó családtagnak, pl. anyádnak, miután igazolta a személyazonosságát. Ez teljesen normális és szabályos. (A személy pontos meghatározásának nem néztem utána így, hogy nem tudom, kiről van szó.)

Viszont idegennek (pl. szomszédnak) nem adhatja át a pénzt a postás. Neked nem is kell kéregetni az illetőtől, mert neked nincs vele semmilyen dolgod. Neked a postással, ill. a Postával van dolgod, mert tőlük nem kaptad meg a neked küldött pénzt. Bemész a postahivatalba, és panaszt teszel. Valamilyen módon bizonyítanod kell, hogy neked lett küldve a pénz, tehát nem a levegőbe beszélsz. Ennek módja attól függ, hogy honnan jött a pénz, de erről se írtál.

Ha a postás dolgozó hibázott, akkor a Posta fogja rendezni a dolgot: kifizetik neked a pénzt, és majd bszogatják az illetőt, aki jogtalanul vette fel a pénzt. Ha a postás nem hibázott (ami azért valószínűtlen), hanem meg lett tévesztve pl. másvalaki igazolványával, akkor meg hivatalból feljelentést tesznek az illető ellen. De akkor se neked kell eljárni, mert nem te adtad át a pénzt.

2022. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem a postástól vonják le. Ők remélhetőleg csak kirúgják. Főleg, ha még aláírást is hamisítottak, mintha te vennéd át.
2022. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. dec. 29. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha egy lakcímen lakik veled az illető, aki átvette, semmilyen szabálysértést nem követett el a pótlást, semmi ok nincs arra ,hogy kirúgják.

Ha nem, akkor a postán tudsz panaszt tenni, hogy milyen jogcímen vette át olyan valaki a pénzed, aki nem jogosult rá.

2023. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*postás
2023. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!